drukuj drukuj

Wystawa „Ojcowie Niepodległości” we wschowskim Staszicu

Od środy 4 listopada 2020 roku w I Zespole Szkół imienia Stanisława Staszica we Wschowie gości wystawa „Ojcowie Niepodległości” przygotowana przez IPN. Inicjatorem prezentacji wystawy jest dyrektor szkoły Pan Piotr Wieland.

Czas obecnie jest trudny na organizowanie uroczystości, nawet patriotycznych,  w tradycyjny sposób. Nauczyciele i uczniowie w „Staszicu” przestrzegają reżimu sanitarnego, dlatego również tę ważną inicjatywę, jaką jest oddanie czci wybitnym postaciom, walczącym o odrodzenie się wolnej Polski przygotowali zdalnie.

Uczniowie: Monika Kowalska z kl. II TTŻ, Grzegorz Tarka z kl. III TEL i Krzysztof Kargulewicz z kl. IV TELS w świecie wirtualnym mają zaszczyt zaprosić Państwa  do odbycia historycznej podróży z okazji Święta Niepodległości. Opowiadają o zasługach ludzi walecznych, odważnych i mężnych, choć różniących się od siebie,   to jednak walczących w imię jednego nadrzędnego celu: NIEPODLEGŁOŚCI.

W filmie usłyszą Państwo kilka ciekawostek związanych z wydarzeniami z lat 1918-1923, jak również opowieść o gen. Józefie Hallerze wjeżdżającym na koniu   w morskie fale i rzucającym daleko w wody zatoki jeden z platynowych pierścieni otrzymanych od polskich gdańszczan 10 lutego 1920 roku.

Zachęcamy do odbycia wraz z naszymi wspaniałymi uczniami tej atrakcyjnej, historycznej podróży.

https://youtu.be/LT6I-lQ4aPc