strona

Planowane wyłączenia prądu w dniach 27.01-02.02.br.

Planowane wyłączenia prądu w dniach 27.01-02.02.br.

Obszar Sława w dniach: 2023-01-27, w godzinach: 27 sty 08:30 – 27 sty 13:00 miejscowości Głuchów, Kamienna; Obszar Szlichtyngowa w dniach: 2023-01-30, w godzinach: 30 sty 07:30 – 30 sty 14:30 Szlichtyngowa: Wyszanów działka nr (…)

Straciłeś kartę płatniczą? Zadzwoń (+)828 828 828

Straciłeś kartę płatniczą? Zadzwoń (+)828 828 828

System Zastrzegania Kart to: – rozwiązanie pozwalające na szybkie zastrzeżenie karty płatniczej nawet, jeśli nie znamy numeru telefonu do swojego banku – kluczowym elementem systemu jest zautomatyzowana infolinia IVR, wykorzystująca technologię rozpoznawania mowy (portal głosowy) (…)

Godziny pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wschowskiego

Godziny pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wschowskiego

Przedstawiamy informację o nowych godzinach pracy aptek ogólnodostępnych oraz harmonogram dyżurów na 2023 r. Opublikowane dane są załącznikami do projektu uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wschowskiego w 2023 (…)

Zanieczyszczenia powietrza, a zdrowie Polaków

Zanieczyszczenia powietrza, a zdrowie Polaków

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia udostępniamy publikacje dotyczące aspektów zdrowotnych dotyczących zanieczyszczeń powietrza oraz zapewnienia wsparcia merytorycznego w kształtowaniu kierunków postępowania mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie populacji Polski. – tłumaczenia (…)

Jak zgłosić zbycie lub nabycie pojazdu?

Informujemy, że w związku z ustawą z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz.U. z 2020 r., poz. 2320) weszły w życie zmiany w ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania (…)

Starosta Wschowski udostępnia geodezyjne e-usługi

Starosta Wschowski informuje, że w ramach projektu ”Informatyzacja i modernizacja danych zasobów geodezyjnych powiatów województwa lubuskiego do świadczenia e-usług”  realizowanego przez Związek Powiatów Lubuskich, serwis Geoportal Powiatu Wschowskiego został rozbudowany o kolejne e-usługi. Aktualnie posiadane (…)

Zaszczep psa przeciwko wściekliźnie!

Lubuski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie, zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt,  podlegają psy powyżej 3. miesiąca (…)

Hodowco drobiu przestrzegaj zasad bioasekuracji!

ZALECENIA DLA DROBNOTOWAROWYCH HODOWCÓW DROBIU – CHÓW PRZYZAGRODOWY -karmienie i pojenie drobiu w pomieszczeniach zamkniętych, do których nie mają dostępu ptaki dzikie; -przetrzymywanie drobiu na ogrodzonej przestrzeni, pod warunkiem uniemożliwienia kontaktów z dzikim ptactwem; -odizolowanie (…)

Zmiana organizacji ruchu na terenie wschowskiego szpitala

  KOMUNIKAT   Od poniedziałku, 13 września zmienia się organizacja ruchu na terenie szpitala we Wschowie.  Wjazd do szpitala od strony ul. ks. A. Kostki 33 będzie się odbywał bramą nr 2. Pacjenci, którzy przyjdą do szpitala (…)

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Zagrożenie ASF nadal aktualne! Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wschowie z/s Sławie przypomina o bezwzględnym obowiązku zamykania bramy w ogrodzeniach, ograniczających lub zatrzymujących migrację zwierzyny z terenów leśnych. Przedostanie się dzików poza ogrodzenie leśne zwiększa ryzyko (…)

Zgłoś nielegalne postępowanie z odpadami!

Zgłoś nielegalne postępowanie z odpadami!

Widzisz wysypisko śmieci w pobliskim lesie, a może nagły wzrost ilości transportów ciężarowych jakie zaczęły przyjeżdżać na teren nieruchomości położonych z dala od gęstej zabudowy mieszkalnej, w okolicy lasów, miejsc rzadko uczęszczanych i nieużytkowanych terenów przemysłowych (…)

Od 1 lipca musisz zgłosić, jak ogrzewasz dom

Od 1 lipca musisz zgłosić, jak ogrzewasz dom

Już 1 lipca 2021 roku rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB). Oznacza to, że każdy właściciel lub zarządca budynku będzie musiał zgłosić swoją nieruchomość i wskazać, w jaki sposób jest ogrzewana. Każdy, kto ma w (…)

Wielkoobszarowa inwentaryzacja stanu lasu

Informujemy, iż  w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, rozpoczęło się w 2020 roku wykonanie – w cyklu 5-letnim (lata 2020-2024) – opracowania pod nazwą „Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji (…)

17 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

17 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

  Ósmoklasisto! Wybierz szkoły średnie Powiatu Wschowskiego!     I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie Profil politechniczno-ekonomiczny Profil humanistyczno-filologiczny Profil biologiczno-dwujęzyczny Więcej na stronie: https://zan.edu.pl/kandydaci/rekrutacja/   I  ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława (…)

strona