drukuj drukuj

Sprzęt dla Komendy Powiatowej Policji we Wschowie

Sonometr oraz przyrząd do pomiaru w szybach pojazdu współczynnika przepuszczalności światła otrzymali policjanci ruchu drogowego wschowskiej jednostki Policji z rąk przedstawicieli Lasów Państwowych Nadleśnictwa Sława Śląska. Oficjalne przekazanie nastąpiło w ubiegłym tygodniu.

W ramach wieloletniej współpracy Nadleśnictwo Sława Śląska na podstawie zawartego porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim przekazało policjantom z Zespołu Ruchu Drogowego wschowskiej jednostki Policji nowy sprzęt, którzy służyć będzie w codziennej służbie.

Policjanci otrzymali Sonometr- cyfrowy miernik natężenia dźwięku, który został zaprojektowany tak aby sprostać wymaganiom bezpieczeństwa dla pomiarów w inżynierii, medycynie i przemyśle. Sprawdza się w badaniu natężenia dźwięku w różnych środowiskach. Jest to nowoczesne, kompaktowe i przenośne urządzenie.

Drugim przekazanym urządzeniem jest przyrząd Elhos Glass Meter do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów. Umożliwia pomiar współczynnika przepuszczalności światła oszkleń zamontowanych w pojeździe zarówno w warunkach stacji diagnostycznej, jak również na otwartej przestrzeni w porze nocnej i dziennej, także w warunkach bezpośredniego oświetlenia promieniami słonecznymi badanego pojazdu.
Miernik ten jest nowoczesnym urządzeniem pomiarowym, wykonanym z użyciem techniki mikroprocesorowej.

Naszym darczyńcom bardzo dziękujemy za wsparcie.

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji we Wschowie