drukuj drukuj

Spotkanie Wojewody Lubuskiego z samorządowcami

W Starostwie Powiatowym we Wschowie odbyło się zorganizowane przez Starostę Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego spotkanie samorządowców z terenu Powiatu Wschowskiego z Wojewodą Lubuskim.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podsumował wyniki pilotażowej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz omówił zasady kolejnego naboru, który trwa do 15 lutego 2022 roku.

W wydarzeniu wzięli udział Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus, Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz Zastępcą Krzysztofem Gruszewskim, którzy przedstawili stopień realizacji inwestycji, które otrzymały dofinansowanie w pilotażowej edycji programu oraz omówili plany na nowe inwestycje, które miały by zostać zrealizowane z pozyskanych środków.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski uczestniczył również w spotkaniu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, w czasie którego Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Lubuskim Komendantem Wojewódzkim PSP Patrykiem Maruszakiem podsumowali akcję „#szczepimy się z OSP” na terenie województwa lubuskiego i wraz z Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Panem Mariuszem Herbutem i Burmistrzem Miasta i Gminy Wschowa Konradem Antkowiakiem przekazali nowy samochód pożarniczy dla OSP Osowa Sień.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślił, że jest to 64 samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP dofinansowany z rządowych środków.