drukuj drukuj

Powiatowe Targi Zawodowe we Wschowie

19 października 2018 roku w hali sportowej I Zespołu Szkół we Wschowie po raz drugi odbyły się Powiatowe Targi Zawodowe pod hasłem „Dobry zawód otwiera wiele drzwi” w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Wschowskim”.

Przybyłych gości przywitał Dyrektor I Zespołu Szkół we Wschowie Damian Janowicz. Następnie głos zabrali Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka oraz Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego Klaudiusz Balcerzak.

Była to doskonała okazja do bezpośredniego spotkania młodzieży z potencjalnymi pracodawcami, rozmowy o perspektywach zatrudnienia czy specyfice pracy w konkretnych przedsiębiorstwach.

Dyrektor I Zespołu Szkół we Wschowie podpisał z firmami Jedność Sp. z o.o. we Wschowie oraz Pro-Tech Wschowa porozumienie w sprawie współpracy oraz odbywania praktyk przez uczniów szkoły. Ponadto I Zespół Szkół we Wschowie często włącza się w akcję krwiodawstwa i dlatego otrzymał Akt Nadania Medalu 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Podczas Powiatowych Targów Zawodowych zaprezentowało się kilkunastu wystawców, wśród których znalazły się firmy i instytucje:
– Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.;
– Bank Spółdzielczy we Wschowie;
– Dobrowolski Sp. z o.o. we Wschowie;
– Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o.;
– JEDNOŚĆ Sp. z o.o. we Wschowie;
– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie;
– Komenda Powiatowa Policji;
– Mobilne Centrum Informacji Zawodowej;
– Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej;
– Portal Regionu;
– Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie;
– Pro-Tech;
– Restauracja Fin de Siecle w Szlichtyngowej;
–  Spółka Komunalna we Wschowie;
– Stena Recykling Sp. z o.o. Oddziała Wschowa
–  Uniwersytet Zielonogórski;
– Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego;
– I Zespół Szkół we Wschowie.

Starosta Wschowski Marek Boryczka oraz Wicestarosta Wschowski Wojciech Kuryłło bardzo dziękują wszystkim za zaangażowanie w realizację tak ważnego przedsięwzięcia.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa VIII Nowoczesna edukacja, 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.

Całkowity koszt realizacji projektu: 4.384.106,22 zł.
Kwota dofinansowania: 4.088.617,46 zł.
Projekt realizowany będzie do 30.06.2022.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kbAer-dA3Mo
https://www.youtube.com/watch?v=nf7so05dNgA
https://www.youtube.com/watch?v=5f9-F8uNcNg