drukuj drukuj

Podpisano umowę na budowę boiska w I LO

W dniu 25 czerwca 2020 roku Starosta Wschowski Andrzej Bielawski podpisał umowę na zadanie pn. „Budowa boiska do gry w piłkę nożną oraz infrastruktury lekkoatletycznej na terenie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie” z Pawłem Góreckim, przedstawicielem firmy Matejko Development Sp. z o.o. z siedzibą w Czapurach, ul. Poznańska 99, 61-160 Poznań.

Wartość zadania wynosi 1 202 711,20 zł brutto. Inwestycja dofinansowana jest przez Ministra Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Obecnie przy I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie istnieje boisko piłkarskie o nawierzchni gruntowej, bieżnia okrężna o nawierzchni żużlowej i skocznia do skoku w dal.

W ramach inwestycji wybudowane zostanie nowe boisko do gry w piłkę nożną o powierzchni 1.860 m2 o nawierzchni z trawy polierylen wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną o nawierzchni z poliuretanu, w skład której wchodzić będzie bieżnia okrężna 4 torowa o długości 200 m, bieżnia prosta 4 torowa o długości 80 m, rzutnia do pchnięcia kulą oraz skocznia do skoku w dal.