Jak być świadomym użytkownikiem Internetu?

Powszechność Internetu oraz korzystanie z jego usług jest coraz bardziej związane z naszym życiem.  Jednocześnie rola Internetu w prowadzeniu działalności gospodarczej wzrasta. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które aktywnie wykorzystują narzędzia internetowe są w stanie szybciej (…)

Jak złożyć reklamację usługi telekomunikacyjnej? [Video]

Jak złożyć reklamację usługi telekomunikacyjnej? [Video]

Prezentujemy najnowszy film edukacyjny przygotowany przez Centrum Informacji Konsumenckiej UKE. Przybliżamy w nim m.in. zasady zgłaszania reklamacji oraz uprawnienia konsumentów usług telekomunikacyjnych. W przypadku wystąpienia problemów z realizacją połączeń telefonicznych, transmisją danych lub dostępem do Internetu: (…)

UKE ostrzega – Jak rozpoznać kosztownego SMS-a [video]

Każdy z nas nie raz bywa zachęcany, aby za pomocą SMS-a oddać głos w konkursie lub spróbować szczęścia w loterii SMS-owej. Przed decyzją o udziale warto wiedzieć jak dużo może nas kosztować wysłanie tego rodzaju wiadomości (…)

Pierwsze w Polsce Konsumenckie Centrum E-porad już działa

Pierwsze w Polsce Konsumenckie Centrum E-porad już działa

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich we współpracy z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów uruchomiło internetowe centrum porad dla konsumentów. Masz problem i nie wiesz, gdzie szukać porady? Nie wiesz jak skutecznie złożyć reklamację w sklepie? Chcesz zwrócić (…)

Informacje dla konsumentów

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/ http://uokik.gov.pl/ http://www.konsumenci.org/ http://www.wiih.gorzow.pl/ Strony na których można uzyskać informacje dotyczące reklamacji, najczęściej popełnianych błędów przez konsumentów przy reklamacji oraz wzory pism.   (…)

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Powiatowy Rzecznik Konsumentów – Robert Gaur pok. 201, tel. 65 540 17 91 Powiatowy Rzecznik Konsumentów wykonuje zadania samorządu powiatowego w zakresie ochrony praw konsumentów określone we właściwych przepisach prawa. Biuro czynne w środę 9:00-14:00 (…)