drukuj drukuj

Kolejna promesa dla Powiatu Wschowskiego

W dniu 19 września 2019 roku o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył samorządowcom  z terenu powiatu wschowskiego, nowosolskiego i zielonogórskiego promesy na realizacje inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Powiat Wschowski otrzymał dofinansowanie na remont ulic Daszyńskiego i Polnej we Wschowie. Całkowite koszty realizacji zadania oszacowane zostały na kwotę 2.986.162 zł. Dla Powiatu Wschowskiego przyznany został maksymalny poziom dofinansowania w wysokości 80%, tj. 2.388.929 zł.

W ramach tego zadania na ulicy Daszyńskiego na odcinku od ronda leszczyńskiego do skrzyżowania z ul. Gospody wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa jezdni.  Na ulicy Polnej na odcinku od ulicy Daszyńskiego do ulicy Podgórnej wymieniona zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni na nawierzchnię z kostki granitowej, natomiast na odcinku od ulicy Podgórnej do ulicy Wierzbowej wyremontowane zostaną progi zwalniające. Dodatkowo na ulicach Daszyńskiego i Polnej przeprowadzony zostanie kapitalny remont chodników.