drukuj drukuj

Dofinansowanie dla Powiatu Wschowskiego na budowę boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym we Wschowie

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dla Powiatu Wschowskiego dofinansowanie na realizację inwestycji pn. „Budowa boiska do gry w piłkę nożną oraz infrastruktury lekkoatletycznej na terenie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie”.

Obecnie przy I Liceum Ogólnokształcącym istnieje boisko piłkarskie o nawierzchni gruntowej, bieżnia okrężna o nawierzchni żużlowej i skocznia do skoku w dal. Obiekt jest całkowicie zniszczony i nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa.

W ramach inwestycji wybudowane zostanie nowe boisko do gry w piłkę nożną o powierzchni 1.860 m2 o nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną o nawierzchni z poliuretanu, w skład której wchodzić będzie bieżnia okrężna 4 torowa o długości 200 m, bieżnia prosta 4 torowa o długości 80 m, rzutnia do pchnięcia kulą oraz skocznia do skoku w dal.

Szacunkowa wartość inwestycji wynosi 1.812.763,00 zł, z czego 50%, tj. 906.300,00 zł stanowić będzie dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

Realizacja zadania planowana jest w roku 2020.

Dziękujemy posłowi Markowi Astowi za wsparcie dla Powiatu Wschowskiego przy pozyskaniu dotacji.