drukuj drukuj

Ćwiczenia OSP na Kaczych Dołach

24 października br. na torze motocrossowym Kacze Doły przygotowane zostały ćwiczenia przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z terenu powiatu wschowskiego. Celem ćwiczeń było zapewnienie bezpieczeństwa podczas sportowej imprezy masowej, sprawdzenie założeń, doskonalenie współdziałania i ocenę stopnia przygotowania jednostek.

Podczas spotkania przeprowadzono akcje z udziałem poszkodowanych motocrossowców i młodzieży klasy mundurowej z I Zespołu Szkół we Wschowie.

Po zakończeniu ćwiczeń przedstawiciele samorządowi złożyli gratulacje ochotnikom OSP za poniesiony trud, podejmowaną odpowiedzialności i wszelkie poczynione wyrzeczenia dla drugiego człowieka, a także postulatom z klasztoru o. Franciszkanów i uczniom I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie za czynny udział w ćwiczeniach.

Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka wręczył podziękowania oraz statuetki Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu Powiatu Wschowskiego.

Podsumowując ćwiczenia wszystkie akcje zostały przeprowadzone bez większych zakłóceń i zostaną omówione. Był to czas na wyeliminowanie błędów,aby móc zapewniać bezpieczeństwo i ratować zagrożonych ludzi.