drukuj drukuj

Powiat Wschowski promowany na Targach Grüne Woche w Berlinie przez Browar “EDI”

Browar „EDI” z Nowej Wsi koło Wschowy po raz piąty na zaproszenie Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego wziął udział w Międzynarodowych Targach Grüne Woche 2013.

Na stoisku lubuskim promowano Wschowę oraz powiat wschowski rozdając przywiezione ulotki i zapraszając gości do odwiedzenia naszych pięknych okolic.

Impreza ruszyła w piątek 18 stycznia br. i trwała do 27 stycznia w Berlinie. W sobotę 19 stycznia 2013 r. targi odwiedził członek zarządu Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, który podkreślił, że produkty regionalne oferowane na lubuskim stoisku są naszą wizytówką. Stawiamy na produkty regionalne. Będziemy promować m.in. nasze lokalne browary, które są już znane na rynku europejskim. Są to również produkty wytworze przez osoby współpracujące z Lokalnymi Grupami Działania i grupami rybackimi – powiedział S. Tomczyszyn.

Stoisko województwa lubuskiego odwiedzili także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisław Kalemba oraz radni województwa lubuskiego Edward Fedko, Grzegorz Grabarek, Lidia Gryko, Zbigniew Kołodziej, Jarosław Kropski, Robert Paluch, Kazimierz Pańtak, Mirosława Winnicka, Tomasz Wontor i Bogusław Zaborowski.

W bieżącym roku w Targach uczestniczyła również Lokalna Grupa Działania z lubuskiego ”Kraina Lasów i Jezior” , której prezesem jest Elżbieta Wicher. Była to jedyna grupa LGD z lubuskiego– promowali sery krowie – przywiezione z Krzepielowa , sery kozie- z Siedliska, wyroby z wosku pszczelego Nowej Soli p. Leszka Skoniecznego, naturalne mydełka z mleka koziego – firma QZKO, oraz wyroby z rogów p. Jerzego Dońca ze Starego Strącza. Wystawiała się również firma Hajduk i promowali pieczarki.

Targi w Berlinie corocznie odwiedza blisko pół miliona osób. Dla lubuskich wystawców to doskonała okazja do zaprezentowania swoich unikatowych produktów i pozyskania klientów z Zachodu.

Podczas berlińskiej wystawy odbywa się promocja narodowych produktów rolno – spożywczych, połączona z degustacją oraz prezentacją kultury ludowej.

Targi Grüne Woche stanowią okazję do wielu spotkań bilateralnych i wielostronnych, które dotyczą zarówno szczegółowych kwestii związanych z rolnictwem jak i strategicznych kierunków polityki rolnej.

Browar “EDI” Edward i Maria Wilk