drukuj drukuj

Międzynarodowy projekt Erasmus+ w ILO

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie z inicjatywy dr Marty Grześko-Nyczka nawiązało współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. J. A. Komeńskiego w Lesznie w ramach realizacji projektu międzynarodowego Erasmus+ „Happines – simple solution for complex problems”, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych narzędzi do pracy z młodzieżą szkolną.
W realizację projektu zaangażowano 7 różnych podmiotów edukacyjnych (w tym organizacje pozarządowe, szkoły, uczelnie i firmy szkoleniowe) z Bułgarii, Słowenii, Słowacji, Hiszpanii, Bośni i Hercegowiny i Polski, by wspólnie zbudować program wspierający kompetencje społeczne i dobrostan psychiczny młodzieży w wieku 13-17 lat.
Twórcy projektu są zdania, że uczniowie potrzebują dodatkowych oddziaływań edukacyjnych, koncentrujących się na szczęściu, ponieważ wspierają one dobre samopoczucie oraz mają moc pozytywnego przemodelowania wszystkich sfer: intelektualnej, emocjonalnej, społecznej, zawodowej, osobistej, a także ich wizji na przyszłość. Instytut Pedagogiczny PWSZ w Lesznie będzie sprawował merytoryczną funkcję w projekcie.
Będzie odpowiedzialny także za szkolenie nauczycieli ze wszystkich krajów partnerskich. Należy podkreślić, że PWSZ jest głównym przedstawicielem na Polskę w projekcie i działa w partnerstwie ze szkołami średnimi, podobnie jak instytucje z innych krajów.
Udział nauczycieli szkół ponadpodstawowych ma za zadanie wesprzeć tworzenie nowych rozwiązań edukacyjnych, które w finale zostaną przekazane w charakterze gotowych materiałów wspierających warsztat pracy nauczycieli. Tym samym przełożą się na poprawę kondycji psychicznej uczniów.
Jest nam niezmiernie miło, że ILO znalazło się w gronie wybranych szkół ponadpodstawowych. Wierzymy, że to początek dobrej współpracy z leszczyńską Uczelnią.
Poniżej link do strony z informacjami na temat projektu:  https://www.facebook.com/ippwszleszno/posts/3161731207445611
Źródło: ILO