2 marca Starosta Wschowski Waldemar Starosta uczestniczył w spotkaniu podsumowującym realizację Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej – podsumowanie 2025 roku. Wydarzenie odbyło się z udziałem Marek Cebula, Wojewody Lubuskiego.
Wdrażanie nowych przepisów i działania w regionie
Podczas spotkania omówiono stan wdrażania ustawy z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej oraz działania realizowane w 2025 roku na terenie województwa lubuskiego. Dyskusja dotyczyła m.in. organizacji systemu reagowania kryzysowego, współpracy administracji rządowej i samorządowej oraz wzmacniania lokalnych struktur odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców.
Realizacja Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej to istotny element budowania spójnego i skutecznego systemu reagowania na sytuacje nadzwyczajne – zarówno w obliczu zagrożeń naturalnych, jak i innych kryzysów wymagających szybkiej i skoordynowanej reakcji.
Wspólna odpowiedzialność za bezpieczeństwo
W trakcie spotkania podkreślono znaczenie współpracy wszystkich szczebli administracji w zakresie ochrony ludności. Sprawne procedury, odpowiednie przygotowanie służb oraz stała wymiana informacji stanowią fundament skutecznego działania w sytuacjach zagrożenia.
Starosta Wschowski otrzymał podziękowanie za zaangażowanie w realizację Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w 2025 roku. To wyraz uznania dla działań podejmowanych na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.
Dziękujemy za merytoryczną dyskusję oraz wspólne działania na rzecz ochrony ludności i budowania odporności naszego regionu na sytuacje kryzysowe.