Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Ponad milion złotych dla Przedszkola „Kraina Tęczy” w SOSW we Wschowie

Print Friendly, PDF & Email

przedszkole

W odpowiedzi na ogłoszenie o naborze projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 powstał nasz pomysł o tytule: „Zamieniam zajęcia świetlicowe na zajęcia terapeutyczne, bo dobry wybór to piękne życie”. Celem projektu jest poprawa dostępności  i jakości edukacji przedszkolnej.

Projekt napisały dyrektor Ośrodka Lucyna Kowalczykowska i nauczycielka przedszkola, arteterapeuta Adrianna Łeszyk. Chcemy jednak dodać, że praca nad nim jest wynikiem zaangażowania wielu osób- nauczycieli, terapeutów i Wicestarosty Wschowskiego Waldemara Starosty, który otworzył nam „wiele drzwi”.

Wszystko wskazuje na to, że z końcem sierpnia rozpoczniemy realizację projektu. Czekamy na tę chwilę od stycznia. Wtedy właśnie otrzymaliśmy ważną i długo wyczekiwaną wiadomość z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. 

Zaprojektowanie tak dużego przedsięwzięcia wymagało wielu dni skupionej pracy, tym bardziej cieszy nas decyzja o pozytywnym przejściu kolejnych, wymagających etapów rekrutacji.

Ponad milion zł (dokładnie 1 000 371,46 zł) mocno wpłynie na codzienność  przedszkolaków z „Krainy Tęczy”, ponieważ to im właśnie dedykowany jest program.

Zgodnie z opracowanym przez nas harmonogramem przeprowadzimy gruntowny remont trzech pomieszczeń, które obecnie, ze względu na zniszczenia oraz brak odpowiednich rozwiązań technicznych, nie są dostosowane do potrzeb dzieci. Dzieci w wieku przedszkolnym najlepiej i najszybciej rozwijają się poprzez zabawę, dlatego zadbamy również o odpowiednią  i  wyzwalającą aktywność  formę doposażenia tych sal. Poszerzymy ofertę zajęć specjalistycznych dla wszystkich przedszkolaków, a także dzieci, które uczestniczą w zajęciach terapeutycznych w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Regularnie, z dużą częstotliwością, przez okres 10 miesięcy odbywać się będą zajęcia ceramiczne, taniec terapeutyczny, gimnastyka korekcyjna, trening umiejętności społecznych, zajęcia rozwijające alternatywne metody komunikacji (AAC), alpakoterapia oraz hydroterapia połączona z wyjazdami na basen. Są to sprawdzone, skuteczne i atrakcyjne formy, które otwierają dzieci na szeroko rozumiany kontakt z samym sobą, innymi ludźmi i światem. Weźmiemy również udział w bardzo ważnym dla nas cyklu szkoleń, które zwiększą nasze kompetencje zawodowe oraz będą wsparciem w rozwoju osobistym. Chcemy być dobrymi nauczycielami, terapeutami i ludźmi, takimi, przy których dzieci chcą i mogą „stawiać koleje kroki”.

Realizacja projektu będzie trwać 12 miesięcy. Z powodu sytuacji związanej z pandemią otrzymaliśmy zgodę na jego rozpoczęcie w późniejszym terminie. Pozostaje nam cierpliwie czekać. 

Źródło: SOSW we Wschowie

Translate »