Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

III Powiatowe Targi Zawodowe

Print Friendly, PDF & Email

W dniu 11  października 2019 roku w hali sportowej I Zespołu Szkół we Wschowie po raz trzeci odbyły się Powiatowe Targi Zawodowe pod hasłem „Dobry zawód otwiera wiele drzwi” w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Wschowskim”.

Przybyłych gości przywitał Dyrektor I Zespołu Szkół we Wschowie Damian Janowicz. Następnie głos zabrał Starosta Wschowski Andrzej Bielawski. Jako organ prowadzący szkół średnich koncentrujemy się na szkolnictwie zawodowym, branżowym, jak i w technikach. W tym roku przyjęliśmy dwukrotnie większą ilość uczniów do I Zespół Szkół we Wschowie- mówił starosta.

Uczniowie szkół przybyli zobaczyć, jakie możliwości zawodowe czekają ich po ukończeniu szkoły. Zjawiła się też młodzież rozważająca możliwość nauki w szkołach zawodowych.

W trakcie targów młodzież I Zespołu Szkół we Wschowie otrzymała Certyfikaty Europass Mobilność ze staży zagranicznych.Ponadto na stoisku I Zespołu Szkół we Wschowie odwiedzający mogli obejrzeć wykonaną przez uczniów prezentację ze staży oraz spróbować dań regionalnych z Węgier, Austrii i Włoch.

Podczas wydarzenia prezentowali się okoliczni przedsiębiorcy, pracodawcy, instytucje oraz szkoły i zachęcali młodzież do podjęcia nauki na kierunkach, dających im zatrudnienie i dobre warunki pracy w przyszłości:
– Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.;
– Bank Spółdzielczy we Wschowie;
– Cech Rzemiosł Różnych we Wschowie;
– Dobrowolski Sp. z o.o. we Wschowie;
– JEDNOŚĆ Sp. z o.o. we Wschowie;
– I Zespół Szkół we Wschowie;
– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie;
– Komenda Powiatowa Policji we Wschowie;
– Lubuska Wojewódzka Komenda OHP w Zielonej Górze;
– Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie;
– Pro-Tech Wschowa;
– Restauracja Fin de Siecle w Szlichtyngowej;
–  Spółka Komunalna we Wschowie;
–  Uniwersytet Zielonogórski;
– Wojskowa Komenda Uzupełnień w Zielonej Górze.

Targi były doskonałą okazja do bezpośredniego spotkania młodzieży z potencjalnymi pracodawcami, rozmowy o perspektywach zatrudnienia czy specyfice pracy w konkretnych przedsiębiorstwach.

W między czasie w auli szkoły odbył się również panel dyskusyjny dot. perspektyw rynku pracy. W rozmowie wzięli udział Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Prezes Zarządu Dobrowolski Sp. z o.o. we Wschowie Henryk Siodmok oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie Andrzej Nowicki.

Program artystyczny zaprezentowali uczniowie szkoły. Targi zostały zorganizowane przez I Zespół Szkół we Wschowie oraz Powiat Wschowski.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta bardzo dziękują wszystkim za zaangażowanie w realizację tak ważnego przedsięwzięcia.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa VIII Nowoczesna edukacja, 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.

Całkowity koszt realizacji projektu: 4.384.106,22 zł.
Kwota dofinansowania: 4.088.617,46 zł.
Projekt realizowany będzie do 30.06.2022.

logo

Translate »