Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

Print Friendly, PDF & Email

W dniu 2 września 2019 roku w I Zespole Szkół im. Stanisław Staszica we Wschowie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Klasztorze Ojców Franciszkanów we Wschowie, której przewodniczył biskup Tadeusz Lityński. Dalsza część uroczystości przebiegała w szkolnej sali sportowej.

Gospodarze i zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów w stronę środowiska oświatowego. Do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i ich rodziców, zwrócili się: Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Poseł na Sejm RP Marek Ast, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Dyrektor szkoły Damian Janowicz. Przemawiający wskazali między innymi na nowe wyzwania, jakie czekają nauczycieli i uczniów   w nowym roku szkolnym. Mówcy jednocześnie wyrazili przekonanie, że wysiłek wkładany przez młodzież w naukę zaowocuje sukcesami. Zabierający głos życzyli uczniom pomyślności w nowym roku szkolnym, samych dobrych ocen i chęci do zdobywania wiedzy.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski przyznał, że Powiat Wschowski jest zaszczycony, iż Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wybrał właśnie wschowską szkołę jako gospodarza Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego. Radości nie krył również dyrektor I Zespołu Szkół Damian Janowicz.

Podczas uroczystości zgodnie z wieloletnią tradycją przedstawiciele klas pierwszych przystąpili do uroczystego ślubowania. Wręczono także podziękowania m.in. Andrzejowi Waldmanowi, wieloletniemu Dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego we Wschowie, który przeszedł na emeryturę. Przekazano również podziękowania przedsiębiorcom współpracującym w kształceniu uczniów oraz sponsorom.

Rok szkolny 2019/2020 został oficjalnie otwarty symbolicznym dzwonkiem przez Lubuską Kurator Oświaty Ewę Rawę.

Na zakończenie uroczystości, część artystyczna przygotowali uczniowie placówki. 

Translate »