Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Zapraszamy na Powiatowo-Gminne Święto Plonów w m. Jędrzychowice

Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Mieszkańcy, Drodzy Rolnicy.
Zapraszamy Państwa serdecznie na Powiatowo – Gminne Święto Plonów w Jędrzychowicach dnia 31 sierpnia 2019 roku podczas, którego będziemy mieli możliwość wspólnego świętowania zakończenia żniw – czasu wytężonej pracy. Podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych będą prezentowane, podziwiane i doceniane owoce pracy rolników. Święto plonów daje nam możliwość spędzenia miłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Gorąco zapraszamy do wspólnego biesiadowania.


Dożynki o godz. 15:00 rozpocznie Msza Św. w Kościele p.w. św. Jana z Dukli w Jędrzychowicach. Po Mszy św. uroczysty korowód dożynkowy przejdzie na boisko sportowe. Po przywitaniu rolników, delegacji wieńcowych i zaproszonych gości rozpocznie się ceremonia wręczenia chleba. Program folklorystyczny zapewnią: Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa oraz chór „Lutnia” z Siedlnicy. W programie artystycznym zaprezentują się talenty wokalne i taneczne z terenu powiatu wschowskiego.


Podczas Dożynek zostaną rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Gminy Szlichtyngowa i najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Wschowskiego. Zwycięski wieniec w konkursie powiatowym weźmie udział w konkursie na dożynkach wojewódzkich.
Urząd Miasta i Gminy w Szlichtyngowej wspólnie z sołtysem i Radą Sołecką Jędrzychowic przygotowali konkurs na najpiękniejszą dożynkową dekorację posesji w sołectwie Jędrzychowice. Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy posiadający posesje na terenie sołectwa Jędrzychowice po uprzednim dokonaniu zgłoszenia do konkursu. Na trzech laureatów tego konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.


Gwiazdą wieczoru będzie zespół ERATOX prezentujący muzykę disco polo. Impreza zakończy się zabawą taneczną, którą poprowadzi DJ ROBS.
Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: prezentacja i degustacja produktów regionalnych (sery, pieczywo, miód, pieczarki, pierogi, wędliny, przetwory warzywne i owocowe), prezentacja dobrych praktyk w rolnictwie, malowanie twarzy i urządzenia rekreacyjne dla dzieci, pokaz sprzętu policyjnego, pokaz sprzętu strażackiego, pokaz sprzętu WOPR i RWS, pyszną darmową grochówkę, stoisko gastronomiczne z szerokim asortymentem.

plakat

Translate »