Projekt skierowany jest do 30 osób w wieku 18-29 lat zamieszkujących województwo lubuskie, które w ciągu ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy (tzw. młodzież NEET), tj. spełniają łącznie poniższe warunki:
– nie pracują (tj. są bierni zawodowo lub długotrwale bezrobotni),
– nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym,
– nie szkolą się.
Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zwiększenie możliwości zatrudnienia 30 młodych osób (18 kobiet i 12 mężczyzn) należących do grupy NEET, w wieku 18-29 lat, pozostających bez pracy, poprzez indywidualną i kompleksową aktywizację zawodowo-edukacyjną, prowadzącą do zdobycia nowych kompetencji i kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego.
Uczestnikom projektu oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie:
1. indywidualnego doradztwa zawodowego (Indywidualny Plan Działania),
2. indywidualnego wsparcia psychologa lub coaching’u kariery,
3. kursów kwalifikacyjnych i szkoleń kompetencyjnych,
4. 3-miesięcznych staży,
5. indywidualnego pośrednictwa pracy.
Dodatkowo uczestnikom zapewniamy:
– trenerów, doświadczonych specjalistów, praktyków, mentorów,
– jednorazowe stypendium szkoleniowe w wysokości ok. 6 zł netto/h.
– stypendium stażowe przez okres trwania stażu w wysokości co najmniej 1600zł netto za każdy miesiąc stażu,
– zwrot kosztów dojazdu na szkolenia lub staż,
– materiały szkoleniowe,
– wyżywienie,
– egzaminy kwalifikacyjne,
– pomoc w znalezieniu pracy.
SZKOLENIA/KURSY:
Szkolenia/kursy zostaną dobrane indywidualnie do każdego uczestnika, zgodnie ze zdiagnozowanymi w Indywidualnym Planie Działania (IPD) predyspozycjami uczestników oraz potrzebami lokalnych firm. Wszystkie szkolenia/kursy zakończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabycie, podwyższenie lub dostosowanie kompetencji niezbędnych na rynku pracy.
STAŻ:
Staż realizowany przez okres 3 miesięcy ma na celu nabycie umiejętności do samodzielnego wykonywania pracy, zwiększenie mobilności międzysektorowej oraz nabycie doświadczenia w środowisku pracy.
REKRUTACJA:
Rekrutacja prowadzona będzie w sposób ciągły na terenie województwa lubuskiego, aż do utworzenia podstawowych list obecności wraz listą osób rezerwowych.
Rekrutacja do projektu odbywać się będzie dwuetapowo:
– I etap: ocena formalna – złożenie poprawnie wypełnionego kompletu dokumentów rekrutacyjnych, przyznanie punktów rekrutacyjnych (obligatoryjnych i dodatkowych).
– II etap: rozmowa kwalifikacyjna z doradcą zawodowym – określenie motywacji oraz indywidualnych predyspozycji kandydata/tki.
Zachęcamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat projektu i zakresu wsparcia. Czekamy również na Państwa e-maile, telefony oraz zapraszamy do naszego biura.
Informacje i zapisy:
Centrum Innowacyjnego Biznesu Tomasz Osak
tel. 789 444 988
e-mail: rekrutacja@cib.com.pl
Udział w projekcie jest bezpłatny!
Źródło: Centrum Innowacyjnego Biznesu w Szczecinie