drukuj drukuj

Zawalcz o pracownię internetową Orange w swojej miejscowości

Już ruszyła ogólnopolska akcja społeczna Orange, w ramach której w 50 miejscowościach liczących do 20 tysięcy mieszkańców powstaną internetowe Pracownie Orange.

Głównym celem akcji Pracownie Orange jest zapewnienie obywatelom małych społeczności lepszego dostępu do technologii i informacji. Akcja opiera się na dwóch istotnych założeniach: realizacji nowoczesnej pracowni internetowej w ważnym dla mieszkańców punkcie na mapie miasta oraz ożywieniu przestrzeni publicznej wokół Pracowni, będącej miejscem spotkań mieszkańców.

Każda Pracownia Orange będzie wyposażona w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu, konsolę do gier oraz telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych. Poza dostępem do internetu, Orange zadba o wsparcie techniczne Pracowni i zabezpieczenia antywirusowe sprzętu komputerowego przez pierwsze 2 lata jej działalności. Dodatkowo, każda Pracownia Orange zostanie wyremontowania i komfortowo umeblowana.

Dzięki temu Pracownie staną się nie tylko centrum spotkań, dzielenia się pomysłami i wspólnego działania, ale też unikalną, otwartą przestrzenią informacji.

Program będzie trwał 2 lata.

Do końca czerwca Orange zrealizuje pierwsze 50 najciekawszych projektów.

Aplikacja zgłoszeniowa, regulamin oraz szczegółowe informacje nt. programu dostępne są na stronie: http://www.pracownieorange.pl