strona

Spotkanie edukacyjno-informacyjne 18.10.br.

Mediacja jest alternatywnym, pozasądowym sposobem rozwiązywania konfliktów. Mediator jako bezstronna i neutralna osoba, profesjonalnie przygotowana do pełnienia swej roli, wspomaga i ułatwia komunikację między stronami pozostającymi w konflikcie lub sporze. Pomaga też wybrać najlepsze, wypracowane (…)

Planowane wyłączenia prądu w dniach 22 i 24.10.br.

Obszar Wschowa w dniach: 2019-10-22, w godzinach: 22 paź 08:00 – 22 paź 14:30 Wschowa: Konradowo nr 91 do 103, przejazd kolejowy, działka nr 77/2; w dniach: 2019-10-24, w godzinach: 24 paź 07:30 – 24 (…)

Artur Derenda uhonorowany medalem Pro Patria

Artur Derenda uhonorowany medalem Pro Patria

W dniu 14 października 2019 roku w Muzeum Archeologiczno -Historycznym w Głogowie odbyła się konferencja naukowa w związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej „Między sąsiadami. Wojna obronna Rzeczypospolitej”, która była doskonałą okazją do (…)

Piknik rodzinny w sportowym duchu

Piknik rodzinny w sportowym duchu

W dniu 13 października 2019 roku na terenie Ośrodka wypoczynkowego „Wratislavia” w Radzyniu odbył się Piknik profilaktyczny pn. „W sporcie dużo mocy bez przemocy”.  Wszystkich zgromadzonych przywitał Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta, życząc uczestnikom udanej imprezy. (…)

Europassy dla uczniów I ZS we Wschowie

Europassy dla uczniów I ZS we Wschowie

W dniu 11 października 2019 roku w I Zespole Szkół we Wschowie odbyły się Powiatowe Targi Zawodowe. Już po raz trzeci wzięli w niej udział pracodawcy i instytucje z Powiatu Wschowskiego i Województwa Lubuskiego. Zaproszeni (…)

Projekt czasowej zmiany organizacji ruchu Stare Drzewce-Konradowo

Projekt czasowej zmiany organizacji ruchu Stare Drzewce-Konradowo

                W związku z realizacją zadania: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1011F na odcinku Stare Drzewce- Konradowo” z dniem 15 października 2019 r. zostaje wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu, polegająca na wyznaczeniu objazdu: – z Konradowa (…)

III Powiatowe Targi Zawodowe

III Powiatowe Targi Zawodowe

W dniu 11  października 2019 roku w hali sportowej I Zespołu Szkół we Wschowie po raz trzeci odbyły się Powiatowe Targi Zawodowe pod hasłem „Dobry zawód otwiera wiele drzwi” w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego (…)

Szkolenie dla organizacji pozarządowych z Generatora e-NGO

Aplikacja w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza pracę zarówno dla pracowników OAP jak i NGO. Z aplikacji korzysta obecnie ponad 30 JST, została ona zweryfikowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i jest rekomendowana (…)

SOSW realizuje projekt dzięki Fundacji PZU

SOSW realizuje projekt dzięki Fundacji PZU

ŚWIAT W KAWAŁKACH, ŚWIAT DO POSKŁADANIA Najbliższe pięć miesięcy upłynie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie pod znakiem rodziny. W sierpniu rozpoczęła się realizacja projektu „Świat w kawałkach, świat do poskładania – rodzina, która na nowo staje (…)

Dzień Seniora we Wschowie

Dzień Seniora we Wschowie

W dniu 10 października 2019 roku wschowscy Seniorzy obchodzili Dzień Seniora. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie. Następnie we Wschowiance odbyły się dalsze obchody. (…)

Kamieniami upamiętnili tragiczne wydarzenia

Kamieniami upamiętnili tragiczne wydarzenia

W dniu 10 października 2019 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia kamieni pamięci związanych z pobytem i śmiercią żydowskich więźniarek z dawnych niemieckich filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w okolicach Sławy w czasie II Wojny Światowej. Najpierw (…)

Projekt „Wsparcie na starcie”

Projekt „Wsparcie na starcie”

Po raz kolejny rusza projekt  Poradni „Wsparcie na starcie”. Poprzednie edycje utwierdzają nas w przekonaniu , że jest to działanie warte kontynuacji. Zajęcia na mocy porozumienia  o współpracy z Gminą Wschowa są dofinansowane jako część  (…)

Powiatowe ćwiczenia „Szlichtyngowa 2019”

Powiatowe ćwiczenia  „Szlichtyngowa 2019”

W dniu 9 października 2019 roku w Szlichtyngowej odbyły się powiatowe ćwiczenia pod kryptonimem „Szlichtyngowa 2019”. W ćwiczeniu „wypadek masowy” doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych z busem poruszających się ulicą Daszyńskiego w Szlichtyngowej. (…)

Wicestarosta na inauguracji nowego roku UTW

Wicestarosta na inauguracji nowego roku UTW

W dniu 8 października 2019 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod hasłem przewodnim „Niech każdy będzie Panem swojego czasu” (myśl (…)

Akcja krwiodawstwa w I Liceum Ogólnokształcącym we Wschowie

Akcja krwiodawstwa w I Liceum Ogólnokształcącym we Wschowie

8 października 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie odbyła się akcja honorowego oddawania krwi na rzecz nauczycielki Liceum Pani Barbary Żyto. Pobrano  29 jednostek, co po przeliczeniu (…)

strona