strona

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 38

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu informuje, iż w okresie od godziny 18:00 dnia 24.07.2017 roku do godziny 06:00 dnia 25.07.2017 roku prognozuje się wystąpienie opadów (…) czytaj dalej »

VIII Parafiada Myśliwska w Tarnowie Jeziernym

VIII Parafiada Myśliwska w Tarnowie Jeziernym

22 lipca 2017 roku odbyła się VIII Parafiada Myśliwska w Tarnowie Jeziernym.  Jest to impreza cykliczna, która ma na celu przede wszystkim integrację myśliwych kół łowieckich, okolicznych mieszkańców i osoby wypoczywające na terenie Powiatu Wschowskiego (…) czytaj dalej »

Wschowa na drodze św. Jakuba

Wschowa na drodze św. Jakuba

Droga św. Jakuba to szlak pątniczy i kulturowy, którego historia sięga XI wieku. W średniowieczu popularne było pielgrzymowanie w trzy miejsca: do grobu Chrystusa w Jerozolimie – tych pielgrzymów nazywano Palmeros, do grobu św. Piotra (…) czytaj dalej »

Trwa przebudowa ulicy Waryńskiego w Sławie

Trwa przebudowa ulicy Waryńskiego w Sławie

Rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Waryńskiego w Sławie. Inwestycja jest realizowana przez Powiat Wschowski wspólnie z Gminą Sława.Wykonawcą jest firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. W ramach planowanych robót zostaną przeprowadzone (…) czytaj dalej »

VII Integracyjny Bieg Orła w Osowej Sieni

VII Integracyjny Bieg Orła w Osowej Sieni

15 lipca br. odbył się „VII Integracyjny Bieg Orła” w Osowej Sieni. Dystans, jaki uczestnicy mieli do pokonania, wynosił niespełna 2 kilometry. Jak co roku wzięli w nim udział dzieci, młodzież, jak i całe rodziny. (…) czytaj dalej »

Powiat Wschowski realizuje ważną inwestycję drogową

Powiat Wschowski realizuje ważną inwestycję drogową

Powiat Wschowski realizacje ważną inwestycję pt. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 4206F (ul. Kamienna) we Wschowie” w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Całkowita wartość inwestycji wynosi 1.911.807,88 złotych brutto, w (…) czytaj dalej »

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 34

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu informuje, iż od godziny 22:00 dnia 12.07.2017 do godz. 07:00 dnia 13.07.2017  prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości (…) czytaj dalej »

„Domki czarów otwieramy – a w nich Tobie pomagamy”

„Domki czarów otwieramy – a w nich Tobie pomagamy”

Od 2012 roku Fundacja PZU stwarza swoim pracownikom możliwość aktywnego wsparcia osób potrzebujących ogłaszając konkurs „Wolontariat to radość działania”. W tym roku do konkursu przystąpili pracownicy oddziału PZU Życie w Lesznie, którzy przy wsparciu specjalistów (…) czytaj dalej »

„BLIŻEJ AUTYZMU” razem z WOJTKIEM

„BLIŻEJ AUTYZMU” razem z WOJTKIEM

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu” dzięki podjętym działaniom i Państwa finansowemu wsparciu oraz komputerowi podarowanemu przez pana Krzysztofa Jaska dla Wojtka mogło oprócz specjalistycznego wózka, pionizatora zakupić również PCEye Mini (…) czytaj dalej »

Planowane wyłączenia prądu

Wschowa w dniach: 2017-07-26, w godzinach: 26 lip 08:30 – 26 lip 14:00 Wschowa: Przyczyna Górna nr 60A do 66, nr 88, 88A.   Wschowa w dniach: 2017-07-28, w godzinach: 28 lip 12:30 – 28 (…) czytaj dalej »

Konferencja na temat programu „Za życiem”

Konferencja na temat programu „Za życiem”

3 lipca 2017 roku w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się Konferencja dot. konsultacji społecznych zmian w ustawach wdrażających Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Organizatorami było Ministerstwo Rodziny, Pracy (…) czytaj dalej »

WRAK RACE WSCHOWA

WRAK RACE WSCHOWA

1 lipca 2017 roku na Kaczych Dołach odbyła się I edycja zawodów WRAK RACE WSCHOWA o puchar Starosty Powiatu Wschowskiego. Jest to impreza motoryzacyjna, mająca na celu doskonalenie technik jazdy, dobrze podjętej rywalizacji, pomocy wzajemnej (…) czytaj dalej »

strona