strona

XIV Przegląd Piosenki Religijnej „CECYLIADA”

XIV Przegląd Piosenki Religijnej „CECYLIADA”

W dniach 21-22 listopada br. w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbył się XIV Przegląd Piosenki Religijnej „CECYLIADA” zorganizowany przez Akcję Katolicką przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie. Oficjalnego otwarcia dokonał (…) czytaj dalej »

2016 r.

UCHWAŁA Nr X/45/2015 RADY POWIATU WSCHOWSKIEGO z dnia 4 listopada 2015 r. w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Wschowskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2016” ogłoszona 23 listopada 2015 r. w Dz. Urz. Woj. Lub. (…) czytaj dalej »

Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada br. w Starostwie Powiatowym we Wschowie obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego. Starosta Wschowski Marek Boryczka wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Wschowskiego Aleksandrem Polańskim i Wicestarostą Wschowskim Wojciechem Kuryłło wręczyli wyróżnienia przedstawicielom powiatowych instytucji socjalnych. (…) czytaj dalej »

Konwent Starostów

Konwent Starostów

19 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Krośnie Odrzańskim odbył się Konwent Powiatów Województwa Lubuskiego, w którym udział wziął m.in. Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka. Uczestnicy zapoznali się z informacją w sprawie szczegółowych warunków i (…) czytaj dalej »

Projekt PZU „I wiem, że sobie poradzę…”

Projekt PZU „I wiem, że sobie poradzę…”

Zatrudnieni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie nauczyciele i terapeuci od 50 lat wspólnie z rodzicami poszukują właściwych dróg wspomagania dzieci. Nowe pomysły rodzą się dzięki systematycznej analizie postępów ucznia omawianych przez cały zespół. Szkoła (…) czytaj dalej »

Spotkanie w teatrze dzięki Fundacji PZU

Spotkanie w teatrze dzięki Fundacji PZU

Kultura to nie tylko opera czy Muzeum Narodowe. To również kino, teatr lalek czy… Muzeum Piernika. Przez konkurs „PZU z kulturą” chcemy umożliwić dzieciom i młodzieży z małych miasteczek i wsi odwiedzenie instytucji kultury. Dofinansowujemy (…) czytaj dalej »

Warsztaty z wolontariuszami

Warsztaty z wolontariuszami

W dniach 16 – 17 listopada 2015 roku w ramach TYGODNIA JĘZYKÓW OBCYCH w I Zespole Szkół odbyły się międzynarodowe warsztaty z wolontariuszami. Przyjechali do szkoły: 1) Alexander – Estonia 2) Virginie – Francja 3) (…) czytaj dalej »

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

18 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Wicestarosty Wschowskiego Wojciecha Kuryłło z udziałem Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Andrzeja Andrusiaka, a także kierowników jednostek organizacyjnych (…) czytaj dalej »

Gimnazjaliści grali w grę JOBO

Gimnazjaliści grali w grę JOBO

18 listopada br. w I Zespole Szkół we Wschowie uczniowie trzech szkół Gimnazjalnych z terenu Powiatu Wschowskiego mieli możliwość zagrać w grę JOBO i spróbować własnych sił. Gra JOBO jest grą planszową dwujęzyczną, zaprojektowaną przez (…) czytaj dalej »

Planowane wyłączenia prądu

Gmina Wschowa w dniach: 2015-11-25, w godzinach: 25 lis 08:00 – 25 lis 12:00 Wschowa Osiedle Jagiellonów 13 do 14D, 17, 17A, 17B, 18,18A, 18B, Zacisze 3, działki: 2333, 2340, 2334, 2335, 2336,305/2, 306/2, 307/2, (…) czytaj dalej »

Serce dla ojczyzny w ZANie

Serce dla ojczyzny w ZANie

Jak każdego roku, społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasz Zana we Wschowie i Gimnazjum Językowego, zaznaczyła swój udział w obchodach Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Żeby godnie uczcić to święto, 10 listopada (…) czytaj dalej »

Pamiętajmy o Święcie Niepodległości i wywieszeniu flag

Pamiętajmy o Święcie Niepodległości i wywieszeniu flag

Z okazji Święta Niepodległości na terenie Powiatu Wschowskiego 11 listopada br. odbędą się następujące uroczystości: Wschowa 10:00 Formowanie dioram na rynku przez grupy rekonstrukcji historycznej, otwarcie drużynowych zawodów strzeleckich na strzelnicy LOK we Wschowie, otwarcie (…) czytaj dalej »

Uczeń I Zespołu Szkół we Wschowie walczy dalej

Uczeń I Zespołu Szkół we Wschowie walczy dalej

Znane są wyniki szkolnych eliminacji VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W drugim etapie największego w Polsce turnieju wiedzy logistycznej znalazło się 588 uczniów ze 181 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich uczeń z I Zespołu Szkół we Wschowie. (…) czytaj dalej »

strona