strona

Polsko-Niemiecka współpraca młodzieży

Polsko-Niemiecka współpraca młodzieży

W dniach 23.09.14 – 26.09.14 odbyła się wymiana  szkolna  uczniów SOSW we Wschowie ze   szkołą partnerską z Herrnhut.  Był to wspólny projekt w ramach POLSKO-NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY. Tematem przewodnim projektu było hasło „Im więcej się (…) czytaj dalej »

Informacja o przetargu

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn.: Dz. U. z 2014 r., poz. 518, z późn. zm.) informuje się, że został podany do publicznej (…) czytaj dalej »

Przyznano nagrody Starosty z okazji Dnia Nauczyciela

Przyznano nagrody Starosty z okazji Dnia Nauczyciela

13 października 2014 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono Nagrody Starosty Powiatu Wschowskiego przyznawane przez Zarząd Powiatu Wschowskiego. W tym roku wyróżniono dyrektorów szkół oraz 14 nauczycieli z jednostek oświatowych prowadzonych przez Powiat Wschowski. (…) czytaj dalej »

INWESTYCJE POWIATU WSCHOWSKIEGO

Jednym z priorytetowych zadań w zakresie infrastruktury drogowej, realizowanych przez Powiat Wschowski jest poprawa jakości nawierzchni dróg oraz budowa chodników. Rok 2014 obfituje w szereg znaczących inwestycji na drogach powiatowych. 1.Dotychczas wyremontowano chodniki: * przy (…) czytaj dalej »

Wesoła Trójeczka

Wesoła Trójeczka

8 października 2014 roku odbyła się uroczystość nadania imienia „Wesoła Trójeczka” i 45-lecie Przedszkola nr 3 we Wschowie. Na Sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji program artystyczny zaprezentowały przedszkolaki, absolwenci przedszkola oraz rodzice przedszkolaków wystawiając (…) czytaj dalej »

Lubuski Dzień Seniora

Lubuski Dzień Seniora

04 października br. odbyło się spotkanie z okazji Lubuskiego Dnia Seniora we Wschowie. Z okazji uroczystości została odprawiona Msza św. w Kościele pw. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie, a następnie uroczysty obiad, w którym (…) czytaj dalej »

Spotkanie z rolnikami

Rolnicy       Biuro Powiatowe ARiMR we Wschowie organizuje 09.10.2014r. (czwartek) o godz. 11.00 w Sali Urzędu Miasta i Gminy w Sławie spotkanie z rolnikami, na którym omawiane będą nowe zasady przyznawania płatności bezpośrednich (…) czytaj dalej »

Planowane wyłączenia prądu

Szlichtyngowa w dniach: 2014-10-24, w godzinach: 08:30 – 15:00 w Szlichtyngowa ul. Daszyńskiego 1 do 19, 29, 29a, Rynek 19,20, 26 do 38   Wschowa w dniach: 2014-10-24, w godzinach: 09:00 – 10:30   ul. (…) czytaj dalej »

Inauguracja roku akademickiego UTW

Inauguracja roku akademickiego UTW

2 Października br. w sali Zamku Królewskiego we Wschowie Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki 2014/2015, w którym 205 słuchaczy weźmie udział w zajęciach. Jak co roku przewodnicząca rady słuchaczy Ewa Sworowska-Sadowska poinformowała o organizacji (…) czytaj dalej »

Razem stwórzmy Kluby Sportowe Orange!

Jesteś trenerem, nauczycielem, rodzicem lub po prostu pasjonatem sportu? Zależy Ci na tym, aby dzieci i młodzież wszechstronnie się rozwijały? Chcesz pomóc w realizacji ich sportowych pasji? Zainspiruj innych i wspólnie zgłoście pomysł na lokalną (…) czytaj dalej »

Projekt Comenius w Bułgarii

Projekt Comenius w Bułgarii

W dniach 21 – 25 września 2014r. delegacja z I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie w składzie: Rozalia Andrzejewska, Beata Dłubak, Monika Lebit wraz z nauczycielką języka angielskiego Ewą Markiewicz, wyjechała na kolejne (…) czytaj dalej »

Wschowa-Limburg. Niemiecko-polskie spotkanie

Wschowa-Limburg. Niemiecko-polskie spotkanie

 W dniach 24-26 września delegacja z powiatu wschowskiego w osobach Damian Janowicz – Dyrektor I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, Magdalena Strzałkowska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego, Jakub Chałupka – nauczyciel wychowania fizycznego (…) czytaj dalej »

WOLONTARIAT JEST SUPER!

WOLONTARIAT JEST SUPER!

W celu popularyzacji idei wolontariatu wśród pracowników Banku Gospodarstwa Krajowego oraz angażowania pracowników w działania na rzecz własnego otoczenia, rozwoju społeczności lokalnych i pomocy grupom potrzebującym Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego rozpoczęła realizację programu (…) czytaj dalej »

strona