drukuj drukuj

Podsumowano IV akcję charytatywną

31 stycznia 2019 roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu” oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie podsumowali akcję charytatywną, podczas której zbierano środki na zakup skutera dla Łukasza Zięciny i wózka specjalistycznego dla Adama Łuczaka. Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim osobom dobrej woli, które włączyły się w tę akcję.

Czwartkowe spotkanie odbyło się w Klubokawiarni Piętro we Wschowie. Poprowadzili je Prezes Stowarzyszenia Lucyna Kowalczykowska i Dyrektor CKiR Piotr Kokorniak. Tak stowarzyszenie, jak i instytucja kultury od kilku lat wspólnie organizują we Wschowie akcje charytatywne, zbierając środki dla osób potrzebujących. W akcje włączają się osoby, instytucje, firmy, które za każdym razem realnie wspierają te działania. To dzięki nim i takim akcjom, jak Bieg Mikołajkowy, organizowany na Szlaku Bluszczowym, Turniej Piłki Nożnej, rozgrywany w Staszicu, akcje motocyklistów, ale również wsparcie lokalnych firm, jak chociażby firmy Debora co roku przynoszą niezwykłe efekty. To również pomoc osób zaangażowanych w akcje – członków stowarzyszenia, pracowników CKiR, Starostwa Powiatowego we Wschowie oraz wielu innych ludzi dobrej woli – zbiórki funduszy przeprowadzane są z wielkim sercem i oddaniem.

W spotkaniu podsumowującym akcję charytatywną udział wzięli m.in. Przewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Jolanta Denesiuk oraz Sekretarz Powiatu Wschowskiego Eliza Lebedyńska-Maj.

IV akcja charytatywna miała na celu zbiórkę 25 tysięcy złotych. Pieniądze miały być przeznaczone na zakup skutera dla Łukasza i wózka specjalistycznego dla Adama. Jak nasi czytelnicy pamiętają skuter został przekazany Łukaszowi pod koniec ubiegłego roku. Udało się również zebrać środki dla Adama. Stowarzyszenie przekazało 3 tysiące złotych, a pozostałe 12 tysięcy złotych zebrali sami rodzice na terenie Sławy. Wkrótce wózek powinien być gotowy i spełnią się marzenia Adama i jego rodziców.

8 października 2018 roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu” we Wschowie otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego.

Źródło: zw.pl
Foto: Jolanta Awsiukiewicz