drukuj drukuj

Odbył się Turniej Nie Rozrabiam-Gram 2019

20 marca 2019 roku w hali sportowej I Zespołu Szkół we Wschowie odbyła się IX edycja Turnieju Nie Rozrabiam- Gram o Puchar Przechodni Komendanta Powiatowej Policji we Wschowie. Organizatorami turnieju byli Komenda Powiatowa Policji we Wschowie oraz I Zespół Szkół we Wschowie. Patronat nad imprezą objął Starosta Wschowski.

W turnieju wzięli udział reprezentanci klas podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wschowskiego. Drużyny chłopców i dziewcząt mogły zmierzyć się w konkurencjach piłki nożnej, koszykówki. Organizacja turnieju nawiązywała do 100. Rocznicy Powołania Policji Państwowej. Reprezentanci  szkół wzięli również udział w quizie wiedzy na temat historii Polski. Na zwycięzcę czekał tablet zakupiony przez Zarząd Powiatu Wschowskiego. Wygrała uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, reprezentująca klasę mundurową.

Celem eliminacji jest integracja, dobra zabawa, a także ograniczenie przestępczości oraz zjawisk patologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Po meczu finałowym wyłoniono najlepszych, w ręce których trafił Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie insp. Tomasza Kłosowskiego:

I miejsce zajęli reprezentanci I Zespołu Szkół we Wschowie,
II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 3 we  Wschowie,
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 we Wschowie.

Drużyny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze  Sławy, Szkoły Podstawowej Nr 2 we Wschowie i Szkoły Podstawowej z Osowej Sieni osiągnęły nieco niższe wyniki.

Dla wszystkich szkół niezależnie od osiągniętych wyników przygotowane zostały nagrody w postaci piłek, które zakupione zostały przez Burmistrzów Szlichtyngowej, Sławy, Wschowy. Nie zabrakło poczęstunku przygotowanego przez uczniów I Zespołu Szkół we Wschowie oraz kiełbasek z grilla, które zagwarantował wszystkim zgromadzonym Zarząd Powiatu Wschowskiego. Liczne gadżety, upominki, elementy odblaskowe Polskiego Związku Motoryzacyjnego we Wschowie rozdawane były w trakcie meczów. Turniej zakończył się meczem finałowym- mundurowi kontra nauczyciele, wynikiem 2:0 dla nauczycieli.

W trakcie turnieju prowadzono także akcję charytatywną dla Damiana Ratajczaka ze Wschowy, podczas której odbył się kiermasz ciast i loteria fantowa.

Źródło: KPP Wschowa