drukuj drukuj

Bartłomiej Galas zwycięzcą szkolnego konkursu informatycznego

15 marca 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie podsumowano II szkolny konkurs informatyczny, który w tym roku stanowił jednocześnie eliminacje od Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego. Zwycięzcą na etapie szkolnym okazał się Bartłomiej Galas. W podsumowaniu konkursu wzięli udział pani dyrektor szkoły Elżbieta Przygoda, właściciel firmy Kaja Komputer – Krzysztof Jasek oraz pomysłodawca konkursu i nauczyciel informatyki – Krzysztof Grabka.

W I LO po raz drugi z rzędu odbył się konkurs informatyczny. Zadaniem uczniów było napisanie programu w języku C++. O tym, kto zajął trzy pierwsze miejsca decydowała innowacyjność i twórczy wkład w realizację projektu.

– Uczniowie pisali programy w języku C++. Zaproponowałem przykładowe tematy, które można było zrealizować. Część uczestników konkursu na tym poprzestała, natomiast zwycięzcy dołożyli do tego, co zaproponowałem, dużo własnych pomysłów, własnej twórczości – mówił nauczyciel.

Skład komisji oceniającej projekty, to Elżbieta Przygoda, dyrektor I LO, Janusz Kolan, nauczyciel matematyki i fizyki i Krzysztof Grabka, nauczyciel informatyki. Komisja stwierdziła, że wszystkie prace, które wzięły udział w konkursie działają, są poprawne i spełniają wymogi konkursu. Zostały one przesłane do komisji Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu celem weryfikacji i kwalifikacji do finałowych rozgrywek.

– Weryfikacja będzie miała miejsce 19 marca. W związku z tym za kilka dni dowiemy się, kto z uczniów, którzy wzięli udział w naszym szkolnym konkursie będzie miał zaszczyt w finałowych rozgrywkach – mówił Krzysztof Grabka.

1 miejsce w konkursie zajął Bartłomiej Galas, 2 miejsce zajął Bartosz Juszczak, a 3 miejsce – Marcelina Smużniak.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców i osób wyróżnionych ufundowała firma Kaja Komputer, upominki dla uczestników konkursu ufundowała również pani dyrektor Elżbieta Przygoda.