drukuj drukuj

Apel o poparcie projektu działań profilaktycznych Polskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy

…być kobietą.

„Być kobietą w dobrym stylu, Boże daj mi”

Alicja Majewska.

To znaczy, między innymi, regularnie poddawać się badaniom cytologicznym. Podczas październikowego Wschowskiego Kongresu Kobiet, pani senator Helena Hatka, przedstawiła statystyki z których wynikało, że mieszkanki powiatu wschowskiego, zajmują pod tym względem jedno z ostatnich miejsc w woj. lubuskim. Zmieńmy tą statystykę.

Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy prosi o wsparcie jej projektu działań profilaktycznych, który został złożony w Ministerstwie Zdrowia. Można to zrobić poprzez www.koalicjarsm.pl. Każdy głos poparcia, zwiększy szansę na poważną dyskusję społeczną w tym temacie. Ja już swój głos oddałam – proszę i Was o to.

23 listopada br. w Gorzowie Wlkp. odbędzie się konferencja „Wyprzedź raka”, w której wezmą udział najlepsi specjaliści ginekologii w naszym kraju. Otrzymane zaproszenie potraktowałam jako pomysł do zorganizowania większej delegacji. W tym dniu do Gorzowa Wlkp. uda się 15 pań z naszego powiatu. Pań, które może nie wyprzedziły raka, ale dzielnie z nim walczą – amazonki.

Wyjazd został zasponsorowany przez jednego z miejscowych przedsiębiorców, który chce pozostać anonimowy.

Urszula Chudak