drukuj drukuj

XXVII Ogólnopolski Rajd Samochodowy HDK PCK

W ostatnie dni sierpnia odbył się XXVII Ogólnopolski Rajd Samochodowy HDK PCK na trasie Sława-Bojadła-Klenica-Trzebiechów-Sulechów-Sława. Patronat honorowy nad rajdem mieli Sławomir Neumann – Wiceminister Zdrowia, Jerzy Ostrouch – Wojewoda Lubuski i Cezary Sadrakuła – Burmistrz Sławy. Głównym sponsorem było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., a patronat medialny zapewniło Polskie Radio Zachód.

W rajdzie udział wzięło 37 załóg, w tym dzieci i młodzież. I miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła załoga nr 24 z Sulechowa, II miejsce załoga nr 7  z Gdańska, a III miejsce załoga nr 31 ze Słupska. Podczas rajdu odbyły się różne konkursy m.in. dotyczące pierwszej pomocy w ratowaniu życia, Wiedzy o Ruchu Drogowym, o Regionie Lubuskim, o CK i PCK, czy na Hasło Rajdowe. Szczegółowe wyniki rajdu znajdują w załączonym komunikacie.

Podczas uroczystego podsumowania rajdu wręczono wszystkim uczestnikom i dzieciom pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów, odznaczenia i wyróżnienia Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi i osób promujących Honorowe Krwiodawstwo na terenie województwa lubuskiego oraz medale 55.lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i przebiegu rajdu.

Następny Rajd Samochodowy HDK PCK odbędzie się w dniach 28.08-31.08.2014 r. na terenie Ośrodka Polskiego Czerwonego Krzyża w Sławie, na który już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

Szczegółowe informacje o przebiegu rajdu znajdują się w załączonym komunikacie organizatorów.

Komunikat XXVII Ogólnopolskiego Rajdu Samochodowego HDK PC

Zdjęcia i materiały: Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Lubuska Okręgowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze