drukuj drukuj

XIII Powiatowa Olimpiada Radości

3 czerwca 2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie zorganizowano XIII Powiatową Olimpiadę Radości. Jest to coroczna impreza, w której dzieci mogą wziąć udział w zawodach sportowych, zabawach rekreacyjnych i skorzystać z wielu innych atrakcji. Tegoroczną edycję zorganizowano pod hasłem „trzeba umieć się wyszumieć”. Pomimo niesprzyjającej pogody uczestnicy mogli zobaczyć pokaz musztry przygotowany przez uczniów klasy mundurowej I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, samochód pożarniczy i policyjny oraz pojazdy motocrossowe.

W Olimpiadzie uczestniczyli przede wszystkim podopieczni Ośrodka i pracownicy placówki. Jak co roku organizatorom pomagali wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.

Święto Radości dla dzieci zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „NASZ OŚRODEK” wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym we Wschowie, przy dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wschowskiego. Wśród zaproszonych gości w uroczystym otwarciu Olimpiady uczestniczył także Wicestarosta Wschowski Zbigniew Semeniuk.

galeria zdjęć: zw.pl