drukuj drukuj

„I wiem, że sobie poradzę”

Fundacja PZU co roku przeznacza środki na realizację projektów pozakonkursowych. Wnioski o dotacje pozakonkursowe można składać przez cały rok. Projekt musi być przede wszystkim zgodny ze strategicznymi celami działań i mieścić się w ramach działalności statutowej Fundacji.
Fundacja promuje innowacyjność! Wspiera organizacje duże i małe, które z roku na rok realizują coraz lepsze, nowatorskie projekty. Ceni skuteczność i działania, które przynoszą trwałą zmianę społeczną oraz takie, które mogą być kontynuowane po zakończeniu finansowania projektu z otrzymanej dotacji.
Nauczyciele Ośrodka wraz ze Stowarzyszeniem otrzymali dotację w wysokości 44.190,00zł już w czerwcu br. i realizują projekt do grudnia 2015 roku.

We wrześniu i październiku w ramach realizacji projektu Fundacji PZU „I wiem, że sobie poradzę”, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Wschowie brali udział w zajęciach praktycznych mających na celu naukę dbałości o czystość odzieży, higienę osobistą i dom. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji rodzajów środków czystości i ich przeznaczenia. Następnie uczniowie rozpoznawali symbole umieszczone na metkach ubrań. Kolejną umiejętnością była nauka obsługi pralki, wybór odpowiedniego programu i detergentu do rodzaju tkaniny.
Na kolejnych spotkaniach uczniowie nauczą się jak dokładnie wyprasować odzież, a następnie jak ją prawidłowo złożyć. Ważnym elementem zajęć będzie nauka dbałości o dom. Wspólnie zostaną umyte okna, podłogi, łazienka, by w dorosłym życiu czynności te sprawiały dzieciom mniej trudności, a ich otoczenie było zawsze estetyczne.
Realizatorzy projektu: Karolina Jędrzychowska, Joanna Burdziłowska.
Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie.