drukuj drukuj

Wicestarosta Wschowski na debacie o bezpieczeństwie

Wschowscy i sławscy dzielnicowi dbając o bezpieczne i spokojne życie osób starszych odwiedzają seniorów przy każdej możliwej okazji. Dzielnicowi za każdym razem zwracają im uwagę na zagrożenia, które czyhają na nich, można rzec na każdym kroku czy to w realu, czy też w sieci. Każde tego typu spotkanie jest świetną okazją do wymiany spostrzeżeń oraz zasygnalizowanie spraw, które mogą doskwierać naszym seniorom. Mundurowi przypominają o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przekazują swoje wizytówki w ramach działań „Dzielnicowy bliżej nas”.

Bezpieczeństwo osób starszych to jeden z filarów policyjnej pracy. Jak ważna jest edukacja tej właśnie grupy społecznej nikogo nie trzeba o tym przekonywać. To właśnie na seniorach starają się bazować oszuści, którzy wykorzystują ich łatwowierność i naiwność, pozbawiając oszczędności całego życia.

W ostatnim czasie dzielnicowi ze Wschowy i Sławy uczestniczyli w spotkaniach z osobami starszymi.
Omówiono zagadnienia mające związek z cyberprzestępczością. Przedstawiono nowe metody jakimi posługują się oszuści. Przybliżono założenia programu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”.

Każdy z dzielnicowych mógł wysłuchać mieszkańców swojego rejonu służbowego. W ramach działań „Dzielnicowy bliżej nas” uczestnicy otrzymali wizytówki z numerami bezpośredniego kontaktu.

Dzielnicowi omówili również zasady działania i możliwości zgłaszania zagrożeń przy pomocy narzędzia internetowego jaki jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Źródło: nadkom. Maja Piwowarska- Komenda Powiatowa Policji we Wschowie