drukuj drukuj

Uczniowie z Zana zdobyli II miejsce w ogólnopolskim konkursie o ekonomii

30 stycznia 2013 roku został rozstrzygnięty konkurs filmowy “Nakręcona ekonomia” zorganizowany przez Narodowy Bank Polski, na który nadesłano ponad sto sześćdziesiąt filmów. Autorzy prac mieli za zadanie w przystępny sposób ukazać wybrane zagadnienie ekonomiczne. Uczniowie drugiej klasy multimedialno-dziennikarskiej przygotowali film opowiadający o opłacalności transakcji. Opiekę nad grupą filmową sprawował nauczyciel i wychowawca uczniów, pan Tomasz Wojnarowski. Scenariusz do filmu napisał Norbert Czechowski, który zadbał również o interesujący plener filmowy w jednym z gospodarstw w Olbrachcicach.

Film zdobył uznanie jurorów i znalazł się w finałowej dwunastce. Od tego momentu wszystko zależało od internautów, którzy przez kilka dni – poprzez portal Facebook – oddawali głosy na swoje ulubione filmiki. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i mieszkańców Wschowy, uczniom udało się zdobyć II miejsce.

Nagroda pieniężna dla zespołu uczniów, nauczyciela i szkoły opiewa łącznie na sumę 14 tysięcy złotych. Pozyskane środki finansowe pozwolą na rozbudowę studia filmowego, które ułatwi realizację kolejnych tego typu projektów i dalszy rozwój szkolnej telewizji ZANTV.

 

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie
SONY DSC