drukuj drukuj

NARESZCIE WAKACJE !!!

W piątek 27 czerwca uczniowie polskich szkół odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje.

W I Zespole Szkół im. Stanisław Staszica we Wschowie uroczystość pożegnania roku szkolnego rozpoczęła się o 8:30 na boisku szkolnym. Nauczycieli i uczniów powitał dyrektor Damian Janowicz, podziękował wszystkim za wspólnie przepracowany rok i wręczył świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy w tym roku szkolnym szczególnie ciężko i wytrwale pracowali na wspólny sukces. Nie było ich mało, bo 30. Najwyższe średnie uzyskali: w Liceum Ogólnokształcącym Beata Dłubak klasa II średnia 5,5, w Technikum Daria Izydorczyk klasa III średnia 5,5 a w Zasadniczej Szkole Zawodowej Karol Joachimiak z klasy II uzyskał średnią 4,9. Wszyscy uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem dostali jednorazowe stypendia pieniężne.

Następnie pani Honorata Jarosz ogłosiła wyniki konkursu „Super Klasa”, w którym uczniowie zbierali punkty dla klasy przez cały rok szkolny w wielu konkurencjach. I miejsce zajęły ex aequo klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu Bezpieczeństwo Publiczne i I Technikum Ekonomicznego i Technologii Żywności, II miejsca nie przyznano, natomiast III miejsce zajęła klasa II Technikum Ekonomicznego i Technikum Informatycznego. Nagrodą jest wycieczka w wybrane miejsce do zrealizowania w przyszłym roku szkolnym.

Przyznano również jednorazowe stypendia pieniężne za osiągnięcia sportowe w liczbie 30.

12 uczniów zostało wyróżnionych nagrodą specjalną w formie bonu pieniężnego za zaangażowanie w życie szkoły i wysoką frekwencją.

W imieniu uczniów, Gronu Pedagogicznemu podziękowania na ręce dyrektora złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Na koniec uczniowie udali się do klas, aby pożegnać na najbliższe 2 miesiące swoich wychowawców, koleżanki i kolegów.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy bezpiecznych, spokojnych wakacji, dobrej pogody i wiele wypoczynku, aby z nowymi siłami 1 września wrócili do pracy i nauki.