drukuj drukuj

II miejsce w konkursie filmowym dla uczniów z Zana

21 listopada został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs filmowy “Kamera! Akcja! Nowoczesna edukacja!” zorganizowany przez portal internetowy MillionYou. Jego uczestnicy musieli nakręcić minutowy film na temat tego jak wyobrażają sobie szkołę w przyszłości. W sumie na konkurs nadesłano aż 250 filmów. Do ścisłego finału zostało zakwalifikowano 10 prac, z czego komisja konkursowa wybrała trzy najlepsze filmy. Jednym z nich okazał się film przygotowany przez grupę uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, którzy w ramach profilu dziennikarsko-humanistycznego realizują tego typu projekty. W sumie uczniowie wygrali nagrodę pieniężną o wartości 9 000 zł!

W filmie pt. “Nowoczesna edukacja… już jest”, który powstał pod kierunkiem p. Tomasza Wojnarowskiego, uczniowie postanowili udowodnić, że na nowoczesną edukację nie trzeba czekać  – wystarczy zmienić metody pracy, zacząć wykorzystywać dostępne pomoce dydaktyczne, aby nudne zajęcia przekształcić w ciekawe lekcje. Ten pomysł dostrzegła również komisja konkursowa, która w uzasadnieniu napisała: “Nowoczesna edukacja wcale nie musi być melodią przyszłości. Ten film pokazuje, jak niewiele trzeba, aby technologia stała się codziennością w szkolnictwie. Szukacie recepty na nudne lekcje? Oto ona! Nowoczesna edukacja wcale nie musi być melodią przyszłości. Ten film pokazuje, jak niewiele trzeba, aby technologia stała się codziennością w szkolnictwie. Szukacie recepty na nudne lekcje? Oto ona!Nowoczesna edukacja wcale nie musi być melodią przyszłości. Ten film pokazuje, jak niewiele trzeba, aby technologia stała się codziennością w szkolnictwie. Szukacie recepty na nudne lekcje? Oto ona! Nowoczesna edukacja wcale nie musi być melodią przyszłości. Ten film pokazuje, jak niewiele trzeba, aby technologia stała się codziennością w szkolnictwie. Szukacie recepty na nudne lekcje? Oto ona!”

W tym miejscu pragniemy również podziękować tym wszystkim, którzy wzięli udział w konkursowym głosowaniu.

http://millionyou.com/nowoczesna-edukacja/submissions/HBPSCGf1dcbc

Nowoczesna edukacja wcale nie musi być melodią przyszłości. Ten film pokazuje, jak niewiele trzeba, aby technologia stała się codziennością w szkolnictwie. Szukacie recepty na nudne lekcje? Oto ona!