W czerwcu 2025 r. Fundacja Autenticon ze Sławy już po raz siódmy wzięła udział w Europejskich Igrzyskach Młodzieży Niepełnosprawnej Emil Open w czeskim Brnie. Tegoroczny udział był wyjątkowy – zawodnicy ze Sławy i Powiatu Wschowskiego nie tylko godnie reprezentowali Polskę, ale także zdobywali medale i miejsca na podium, pokazując hart ducha, determinację i sportowe serce.
Polskę na igrzyskach reprezentowały cztery ośrodki: Bolesławiec, Kraków, Pystkowice i Sława. Z ramienia Fundacji Autenticon wystąpiły dwa zespoły Bocce oraz zawodniczka lekkoatletyki:
– Julia Szlafka i Adrian Wolniczak (opiekun Joanna Wolniczak),
– Roksana Borczyk i Natalia Pięta (opiekun Justyna Marszałek),
– Aleksandra Borowiak – startująca w biegach i skoku w dal (opiekun Justyna Marszałek).
Nasi reprezentanci osiągnęli imponujące wyniki:
-
Aleksandra Borowiak zdobyła złoty medal w biegu na 100 m, a w skoku w dal uplasowała się tuż za podium, zajmując 4. miejsce.
-
Julia Szlafka i Adrian Wolniczak wraz z Joanną Wolniczak wywalczyli srebro w Mixtach Bocce.
-
W rywalizacji duetów Bocce Julia i Adrian zajęli 4. miejsce, ustępując miejsca koleżankom z drużyny.
-
Roksana Borczyk i Natalia Pięta stanęły na podium, zdobywając brązowy medal w duetach Bocce.
Łącznie w latach 2019–2025 zawodnicy Fundacji Autenticon zdobyli 18 złotych, 11 srebrnych, 17 brązowych medali oraz 10 wyróżnień. To ogromny dorobek, świadczący o konsekwencji, pasji i ogromnym wysiłku sportowym młodych ludzi.
Udział w igrzyskach Emil Open to nie tylko rywalizacja, ale również okazja do integracji, wymiany doświadczeń i przeżycia niezapomnianych chwil w gronie rówieśników z całej Europy.
Zadanie zostało zrealizowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2025 r. ze środków Powiatu Wschowskiego.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom sukcesów oraz dziękujemy za piękną promocję Powiatu Wschowskiego na arenie międzynarodowej!