W najbliższy piątek, 1 sierpnia 2025 r., punktualnie o godzinie 17:00 na terenie województwa lubuskiego przeprowadzony zostanie ogólnokrajowy trening użycia systemu powiadamiania, ostrzegania i alarmowania. W ramach ćwiczeń uruchomione zostaną syreny alarmowe, które przez 1 minutę będą emitować ciągły dźwięk syreny.
Trening ten ma nie tylko charakter praktyczny, związany z doskonaleniem systemu alarmowania ludności, ale również symboliczny. Godzina 17:00, znana jako „Godzina W”, to moment, w którym 1 sierpnia 1944 r. rozpoczęło się Powstanie Warszawskie – jedno z najważniejszych wydarzeń w historii walki o niepodległość Polski w czasie II wojny światowej.
Dźwięk syren będzie hołdem oddanym bohaterom Powstania Warszawskiego, ich odwadze, determinacji i poświęceniu.
Zachęcamy mieszkańców Powiatu Wschowskiego do zatrzymania się na chwilę refleksji i uczczenia pamięci uczestników tamtych wydarzeń.
Lubuszanie pamiętają!
#PowstanieWarszawskie #GodzinaW #Pamiętamy #WojewodaLubuski #PowiatWschowski #1sierpnia2025