tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Adrian Ławecki mistrzem województwa !

Print Friendly, PDF & Email

We wtorek 31.05.2016r. na stadionie miejskim w Zielonej Górze odbył się finał wojewódzki w Lekkiej Atletyce juniorów młodszych i juniorów. W zawodach wystartowało troje naszych lekkoatletów prezentując dobrą formę i uzyskując wartościowe wyniki.

W zmiennych warunkach pogodowych najlepiej zaprezentował się Adrian Ławecki z kl. Ia ZSZ z I Zespołu Szkół we Wschowie. W biegu na 800m juniorów młodszych zwyciężył i został Mistrzem województwa pokonując dystans 800m w czasie 2:07.30 . Dobre występy zanotowali Sebastian Matysiak z kl. IIb ZSZ i Michał Sudoł z kl. I TE. Sebastian w pchnięciu kulą  poprawił rekord życiowy. W najlepszej próbie uzyskał wynik 11,88m i zajął V miejsce w kategorii juniorów. O pechu może mówić Michał Sudoł. W konkursie skoku w dal juniorów młodszych poprawił rekord życiowy skacząc na odległość 5,73m. Dokładnie taki sam wynik uzyskał zawodnik ze Słubic i to on zajął III miejsce w konkursie, gdyż swój drugi najlepszy wynik miał lepszy od Michała. Pech i tylko IV miejsce. Michał próbował jeszcze swoich sił w konkursie trójskoku, ale tu także zajął IV miejsce. Z wynikiem 11,26m  uplasował się zaraz za podium i stracił szansę na drugi medal w zawodach.

O jeszcze większym pechu może mówić Agata Kowalczykowska z kl. I TE. Faworytka w biegu na 800m, pewna kandydatka do podium, podczas rozgrzewki na mokrej nawierzchni poślizgnęła się i uległa kontuzji. Ból nogi nie pozwolił jej wystartować w biegu i zdobyć medalu.

Jednak zawody należy uznać za udane, gdyż w trudnych warunkach nasi sportowcy uzyskali wartościowe wyniki. Jedno jest pewne. W przyszłym roku pojawi się kolejna szansa na medale i tytuły mistrza województwa, a nasi lekkoatleci na pewno spróbują ją wykorzystać. Opiekunem zawodników ze Staszica był Mariusz Wrotkowski.

Źródło: I Zespół Szkół we Wschowie