Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Cyberbezpieczny Samorząd  w Powiecie Wschowskim

Print Friendly, PDF & Email

Powiat Wschowski zawarł  umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa o powierzenie grantu w ramach konkursu grantowego Cyberbezpieczny Samorząd.

Projekt pn. „Cyberbezpieczny Samorząd  w Powiecie Wschowskim” realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Projekt ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa systemu informatycznego Starostwa Powiatowego we Wschowie  i 10 jednostek organizacyjnych powiatu. Efektem realizacji projektu będzie wprowadzenie niezbędnej dokumentacji, przeprowadzenie szkoleń i zwiększenie świadomości użytkowników, wdrożenie urządzeń i programów zwiększających dostępność i bezpieczeństwo informacji.

Realizacja projektu przyczyni się do skuteczniejszego zapobiegania i reagowania w razie zaistnienia takiej potrzeby na incydenty w systemach informatycznych.

Koszt realizacji całości projektu wyniesie 850 000 zł.

Dofinansowanie wynosić będzie 850 000 zł (w tym dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej 82%, oraz dofinansowania z budżetu państwa stanowiące 18%).

Realizację projektu zaplanowano na lata 2024-2026.

 

 

Translate »