Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zanie i Staszicu

Print Friendly, PDF & Email

Dla uczniów i nauczycieli I Zespołu Szkół im. Stanisław Staszica we Wschowie oraz I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie nadszedł czas zasłużonego odpoczynku. W mijającym roku szkolnym uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale także nowe doświadczenia w wielu dziedzinach.

Uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście zgromadzili się, by wspólnie świętować sukcesy minionych miesięcy. Nie zabrakło czerwonych pasków, dyplomów i wyróżnień. Nagrody wręczano za osiągnięcia sportowe, wyniki w nauce oraz zaangażowanie społeczne.

W uroczystościach udział wzięli Starosta Wschowski Pan Waldemar Starosta oraz Wicestarosta Pan Andrzej Bielawski.

„Kochani, na początku bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie. Staszic to szkoła, która kształci specjalistów i fachowców, jest dla nas bardzo ważna. Wszystkim absolwentom życzę powodzenia w życiu, znalezienia pracy, która będzie was satysfakcjonowała. Tym, którzy chcą kontynuować dalszą naukę, życzę dostania się do wybranej szkoły i z powodzeniem kontynuowania nauki. Bardzo serdecznie chciałem również podziękować dyrekcji I Zespołu Szkół za współpracę i zaangażowanie. Ich efektywność jest naprawdę ogromna. Pracownie, które zostały otwarte, robią naprawdę wrażenie. Panie dyrektorze, za to zaangażowanie bardzo dziękuję – mówił Wicestarosta Andrzej Bielawski.

Starosta Wschowski Pan Waldemar Starosta pogratulował wszystkim uczniom i nauczycielom oraz złożył życzenia:

„Chciałem bardzo wam pogratulować, że dzięki swojemu zaangażowaniu, pracy, wysiłkowi jesteście tutaj dzisiaj i z sukcesami kończycie ten rok szkolny. Tym, którzy może nie odnieśli takich sukcesów, jak sobie zakładali, radzę się nie przejmować, bo wszystko przed wami. Macie dużo czasu, także jak nie teraz, to za chwilę. Głowa do góry! Chcę tutaj oczywiście powiedzieć, że tak jak pan wicestarosta powiedział, szkolnictwo zawodowe jest naszym oczkiem w głowie, jeżeli chodzi o nasz powiat, o Zarząd Powiatu. Zrobimy wszystko, abyście się jak najlepiej czuli tutaj w szkole, żebyście mieli jak najlepsze warunki do nauki. Państwo, drodzy nauczyciele, jak najlepsze warunki do pracy, i musi być jeszcze lepiej. Zakładamy, że tak będzie. Tymczasem życzę wam fantastycznych wakacji, dużo uśmiechu, dużo odpoczynku. Wiem, że niektórzy z was pewnie będą chcieli sobie popracować w te wakacje. Życzę wam, żeby wasi pracodawcy nie mieli „węża w kieszeni”, żebyście jak najlepsze efekty finansowe z tej pracy mieli. Skoro już musicie zamiast sobie poleżeć na plaży, pójść do pracy, albo chcecie. Moi drodzy, dużo radości i obyśmy się 1 września zobaczyli z uśmiechami, wypoczęci, opaleni, zadowoleni. Tego wam życzę, a państwu nauczycielom również wypoczynku, bo też wam się to należy.”

 

Tekst i zdjęcia: I LO, I ZS, zw.pl

Translate »