Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

X Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków “Sprintem do maratonu”

Print Friendly, PDF & Email

Odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków “Sprintem do Maratonu”, który zgromadził dzieci z dziewięciu przedszkoli ze Wschowy i Szlichtyngowej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera “Bliżej Autyzmu” oraz Przedszkole Specjalne nr 6 “Kraina Tęczy”.
Rozpoczęcie maratonu uświetniła ceremonia, w której uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz oraz zaproszeni goście. Otwarcie wydarzenia przeprowadziła Lucyna Kowalczykowska, dyrektor SOSW, która podkreśliła znaczenie aktywności fizycznej w edukacji i rozwoju najmłodszych.
“Dziesiąta edycja powinna być pełna radości, zdrowia i nauki przez aktywność. Tą aktywność chciałabym, abyście mieli na co dzień. Dzisiaj życzę wam udanego dnia. Dziękuję rodzicom za to, że jesteście i będziecie dopingować dzieciaczki. Wiem, że z nami są wolontariusze z liceum. Bardzo dziękujemy za obecność i pomoc” – mówiła Lucyna Kowalczykowska podczas ceremonii otwarcia.
Po symbolicznym biegu ze zniczem oraz energetycznej rozgrzewce, którą poprowadziła Monika Rahnefeld, dzieciaki ruszyły na start. Dzieci, w wieku od 4 do 6 lat, rywalizowały w trzech różnych kategoriach wiekowych. Każda grupa miała do pokonania inny dystans – odpowiednio 60, 80 i 100 metrów. Na mecie na biegaczy czekały medale.
Zmagania zakończyły się ceremonią wręczenia nagród. Najlepsi mali biegacze stanęli na podium, gdzie otrzymali dodatkowe medale. W klasyfikacji ogólnej triumfowało Przedszkole „Złota Rybka u Dula”. Drugie miejsce zajęło Przedszkole nr 1, a na najniższym stopniu podium stanęli młodzi sportowcy z Przedszkola nr 3. Specjalne wyróżnienia powędrowały również do dzieci z SOSW.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Powiatu Wschowskiego oraz Miasta i Gminy Wschowa.

 

aktu

Translate »