Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja

Print Friendly, PDF & Email

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka we Wschowie przygotował Powiatową Akademię z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Trzeciego Maja.

Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny, który odbył się na cześć 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program Artystyczny zawierał piosenki o tematyce patriotycznej oraz recytacje, które przypomniały zgromadzonym wydarzenia z 1791 r.

Starosta Andrzej Bielawski przypomniał, że to nie pierwsza akademia przygotowana przez SOSW we Wschowie: „To już niemal tradycja, że powiatowe obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja rozpoczynamy w SOSW we Wschowie z czego bardzo się cieszę. Bardzo serdecznie dziękuję uczniom i nauczycielom za przygotowanie tak pięknej akademii.”

Dyrektor SOSW Pani Lucyna Kowalczykowska podkreśliła znaczenie Konstytucja 3 Maja dla polskiej państwowości. W polskiej tradycji dzień 3 maja jest dniem radosnego patriotycznego świętowania, dniem celebrowania naszej polskiej państwowości. Dla mnie Konstytucja to jest powiew wolności, niepodległości, to marzenie i radość z bycia Polakiem. Dla mnie to też wolność słowa…,” 

 

 

Translate »