Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

System kolejkowy w Wydziale Komunikacji i Dróg

Print Friendly, PDF & Email

W Wydziale Komunikacji i Dróg działa system kolejkowy, który zwiększa komfort obsługi klientów. System kolejkowy wydaje bilety w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od godz. 7:30. Dodatkowym udogodnieniem jest rezerwacja terminu wizyty przez Internet oraz aplikację mobilną.

Uruchomiony przez Starostwo Powiatowe we Wschowie nowy system kolejkowy, który usprawnia obsługę klientów, a przede wszystkim skraca czas oczekiwania na załatwienie spraw związanych z rejestracją pojazdów i uprawnieniami do kierowania pojazdami. Dzięki niemu klienci mogą zarezerwować wizytę w wydziale komunikacji na trzy sposoby:

  • Poprzez pobranie biletu w biletomacie znajdującym się w holu przy wejściu do wydziału
  • Przez Internet, korzystając ze specjalnej aplikacji udostępnionej na stronie http:// bezkolejki.eu/sp_wschowa/ lub bezpośrednio pod linkiem: https://bezkolejki.eu/sp_wschowa
  • Przez aplikację mobilną QMS (kod aplikacji do pobrania w biletomacie lub po samodzielnym zainstalowaniu na urządzeniu).

– Działanie systemu jest proste – po przyjściu do wydziału podchodzimy do biletomatu
i wybieramy na dotykowym ekranie kategorię sprawy, którą chcemy załatwić. Po otrzymaniu właściwego biletu oczekujemy na komunikat głosowy zapraszający do konkretnego pokoju. Należy pamiętać, że jedna sprawa przypisana jest do jednego biletu. System umożliwia też klientom podgląd stanu kolejki na zainstalowanym przed wydziałem monitorze.

– Udogodnieniem dla klientów jest  możliwość zarezerwowania kolejki przez Internet. Dzięki tej funkcji mieszkańcy powiatu mogą z wyprzedzeniem zaplanować wizytę w Wydziale Komunikacji i Dróg na konkretny dzień i godzinę.

Po internetowej rejestracji do wybranej przez siebie kolejki zapisujemy kod. Po przybyciu do urzędu (na kilka minut przed umówioną godziną) potwierdzamy wizytę w biletomacie wprowadzając kod cyfrowy rezerwacji internetowej, drukujemy bilet do wybranej kolejki i oczekujemy na swoją kolej. Spóźnienie lub niewygenerowanie biletu oznacza rezygnację z umówionej wizyty.

– Kolejne udogodnienie to pobranie biletu poprzez aplikację mobilną QMS pobraną na Państwa urządzeniach, która działa w zasięgu 100 metrów od budynku, w którym znajduje się biletomat.

Zarezerwowanie wizyty w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwe tylko przez wymienione wyżej sposoby. W związku z powyższym nie ma możliwości umówienia wizyty telefonicznie oraz bez pobrania biletu w biletomacie.

Translate »