Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Starosta Wschowski podpisał umowę na wykonanie chodnika w Kowalewie

Print Friendly, PDF & Email

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski podpisał umowę z F.P.H.U. Marsylia, Marlena Boks na kolejną powiatową inwestycję, pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1006F polegająca na wykonaniu chodnika prawostronnego w km od 0+100 do km 1+054 oraz kanalizacji deszczowej służącej odwodnieniu pasa drogowego”.

 „Spotykamy się w związku z realizacją kolejnego zadania w Powiecie Wschowskim. Będziemy budować chodnik w miejscowości Kowalewo. W tej części miejscowości droga jest bardzo uczęszczana i niebezpieczna, dlatego cieszymy się, że udało nam się pozyskać pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę chodnika, którego brakowało. Dziękuję Pani Burmistrz oraz radnym Rady Miejskiej za udział finansowy w realizacji zadania” – zaznaczał Starosta Andrzej Bielawski przy podpisywaniu umowy.

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus: „To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców sołectwa Kowalewo, już wkrótce rozpoczynamy prace budowlane”.  

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje wykonanie chodnika jednostronnego oraz kanalizacji deszczowej służącej odwodnieniu pasa drogowego.

Całkowita wartość zadania wynosi 1 510 215,53 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1 208 172,42 zł. 

Translate »