Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Technikum elektryczne w I Zespole Szkół objęte programem patronackim KGHM Polska Miedź S.A.

Print Friendly, PDF & Email

Zostało podpisane porozumienie o współpracy w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym” pomiędzy KGHM Polska Miedź S.A. a I Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

W ramach porozumienia patronatem objęte zostały klasy technikum elektrycznego w I Zespole Szkół.

Porozumienie w imieniu KGHM podpisał Pan Marek Makuch, Dyrektor Naczelny ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi, a z ramienia Powiatu Wschowskiego, Starosta Wschowski Pan Andrzej Bielawski wraz z Dyrektorem I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, Panem Piotrem Wielandem.

Program „Kompetentni w branży” rozpoczął się w 2018 r. i do tej pory objął kilka tysięcy uczniów ze szkół Zagłębia Miedziowego. Na mocy podpisanego porozumienia I Zespół Szkół jako jedyna szkoła z województwa lubuskiego dołączyła do grona dziewięciu placówek edukacyjnych biorących udział w programie. Projekt zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. To pozwala na edukację zgodną z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego.

Uczniowie, którzy będą uczestniczyć w programie mogą liczyć na szerokie wsparcie miedziowej spółki. KGHM zaprasza uczniów na specjalne wydarzenia – konkursy, prelekcje, spotkania ze znanymi ekspertami oraz wizyty zawodoznawcze. Co jednak najważniejsze, uczniowie klas patronackich mają możliwość odbycia praktyk i zajęć praktycznych w oddziałach KGHM, a najlepsi mają szansę na stypendia.

Porozumienie I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie z KGHM Polska Miedź S. A. to dla naszych uczniów możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia i lepszego dopasowania do rynku pracy. To także pogłębienie i zdobycie nowej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Natomiast dla szkoły to zwiększenie prestiżu i konkurencyjności na rynku usług edukacyjnych.

Tekst: I Zespół Szkół we Wschowie

 

Translate »