Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Print Friendly, PDF & Email

W auli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie odbyły się powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem obchodów był Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Pani Agata Karolczyk-Kozyra.

W uroczystości udział wziął Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak oraz przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego.

Uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego przygotowali uroczystą akademię związaną z obchodami 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Swoją obecnością akademię uświetniły klasy mundurowe z I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie oraz Strzelcy z JS 4047 ZS.

Szkoły powiatowe: I Liceum Ogólnokształcące, I Zespołu Szkół oraz Specjalny Ośrodek Szklono – Wychowawczy po raz kolejny przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu” i o godz. 11:11 w każdej szkole wspólnie odśpiewano Hymn narodowy. Dodatkowo w  I Zespole Szkół jak co roku zorganizowano Bieg Niepodległościowy.

 

Translate »