Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

W “Staszicu” Piknik charytatywny „Dla Agaty”

Print Friendly, PDF & Email

„Człowiek nie jest wielki tym co ma, ale tym kim jest ,nie tym co posiada, ale tym czym potrafi podzielić się z innymi” J.P. II

W dniu 22 września 2023r. uczniowie I Zespołu Szkół otworzyli swoje serca, uczestnicząc w pikniku charytatywnym „Dla Agaty”- uczennicy I Zespołu Szkół , która w każdej sytuacji niosła pomoc będąc wolontariuszką, a w tej chwili sama potrzebuje finansowego wsparcia. W wakacje uległa wypadkowi w pracy. Jej leczenie i rehabilitacja , to będzie bardzo długi i kosztowny proces.

W ramach pikniku zorganizowano Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej o puchar Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego, współfinansowany przez Powiat Wschowski. Wzięło w nim udział 12 drużyn: uczniów ze szkół podstawowych i średnich powiatu wschowskiego.

Poza tym na boisku szkolnym odbywały się konkurencje sportowe, przygotowane przez młodzież I zespołu, był konkurs piosenki KARAOKE. Drugie życie dostały przedmioty przyniesione przez rodziców i młodzież sprzedawane na „Pchlim targu” oraz była możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej, z której całkowity dochód przeznaczony był właśnie dla Agaty.

Podczas pikniku można było również kupić ciasto, które zostało upieczone przez rodziców naszych uczniów , zapiekanki przygotowane przez młodzież i nauczycieli TŻiUG i kiełbasę z grilla ufundowaną przez sponsora.

Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, pracowników szkoły i przybyłych mieszkańców miasta.

Impreza nie mogła by się odbyć, gdyby nie ogromne wsparcie lokalnych firm, instytucji i przedsiębiorców, którym z całego serca dziękujemy. Darczyńców było tak wielu, że nie wymieniamy ich z nazwiska bądź nazwy firmy, aby nikogo nie pominąć.


link do galerii gdzie jest więcej zdjęć
 
Tekst i zdjęcia: IZS – MA
Translate »