Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Narodowe Czytanie w I ZS

Print Friendly, PDF & Email

12 września 2023 r. uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście wzięli udział  w 12. odsłonie  Narodowego Czytania w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, akcji pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wspólnie odczytano fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Akcja ta ma na celu propagowanie nie tylko czytelnictwa ale poznawanie przede wszystkim piękna literatury narodowej.

Na lekcji drugiej fragmenty utworu czytali- Starosta Wschowski Pan Andrzej Bielawski, który przyjął zaproszenie i wspólnie z dyrektorem I ZS Panem Piotrem Wielandem, v-ce dyrektorką Panią Beatą Wasyliszyn, kierownikiem zajęć praktycznych Panem Robertem Plutą, naszymi polonistkami: Jolantą Trusewicz, Aleksandrą Kotowską, Marleną Warzechą i Ewą Barylską, mierzył się z bogatym językiem tego tekstu. W świat pozytywistycznej lektury wprowadził zgromadzonych w auli Pan Krzysztof Rękoś.

Na lekcji czwartej swoje umiejętności czytelnicze pokazali uczniowie klas liceum i technikum.  Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

Translate »