Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Umowa na przebudowę drogi Górczyna-Zamysłów podpisana!

Print Friendly, PDF & Email
Starosta Wschowski, Andrzej Bielawski podpisał umowę na przebudowę trzykilometrowej trasy Górczyna-Zamysłów z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego Sp. z o.o., Głogów. ?︎?︎?︎
W ramach inwestycji “Przebudowa i rozbudowa drogi nr 1009F Górczyna – Stare Drzewce oraz przebudowa drogi nr 1010F od skrzyżowania z drogą nr 1011F do skrzyżowania z drogą 1009F – odc. 1.1 i odc. 1.2” ?️?️?️ powstanie nowa nawierzchnia jezdni na odcinku od granicy skrzyżowania z drogą krajową nr 12 w miejscowości Górczyna do końca miejscowości Zamysłów, która zostanie również poszerzona. Ponadto, na całej długości drogi zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy. Przewidziano też kapitalny remont mostku nad Rowem Krzyckim oraz budowę nowej kładki w ciągu pieszo-rowerowym. W ramach zadania powstaną trzy przystanki autobusowe: jeden w Górczynie i dwa w Zamysłowie. Przejścia dla pieszych między nimi zostaną doświetlone lampami hybrydowymi.
“Dzięki rządowym programom inwestycyjnym możemy dziś podpisać umowę na przebudowę kolejnej drogi powiatowej, tym razem w miejscowości Górczyna do końca Zamysłowa. Z radością informuję, że wraz z przebudową tej drogi zostanie również wybudowany ciąg pieszo-rowerowy. Wierzę, że poprawi to w znaczący sposób bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Powiatu Wschowskiego, jak i osób, które będą tamtędy podróżowały” – powiedział Starosta.
Całkowita wartość zadania wynosi 15 660 488,04 milionów złotych. Powiat Wschowski na realizacje inwestycji otrzymał środki z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.

Relacja z konferencji dot. podpisania umowy na przebudowę drogi Górczyna-Zamysłów.

Translate »