Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Upamiętniono 80. rocznicę Rzezi Wołyńskiej

Print Friendly, PDF & Email

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski w dniu obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej modlił się wraz ze zgromadzonymi
w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie w intencji ofiar w związku z 80. rocznicą Rzezi Wołyńskiej.

Uroczystość zakończono pod Pomnikiem Kresowian “W hołdzie poległym, zamordowanym i wypędzonym z Kresów Wschodnich II RP w latach 1939-1945”, gdzie złożono kwiaty, wieńce i znicze, a w swoim przemówieniu Starosta Wschowski Andrzej Bielawski podkreślił:

„Dzisiaj wkładamy wiele zaangażowania, aby pomóc Ukraińcom w czasie ich wojny z imperialną Rosją. Pierwszy raz w historii zdarzyło się, że Rosja atakując Europę w pierwszej kolejności nie uderzyła na Polskę, dlatego istnienie suwerennej i niepodległej Ukrainy jest w naszym żywotnym interesie. Pomagamy i będziemy pomagać Ukraińcom, ale to nie znaczy, że nie pamiętamy. Chodzi o to, aby pamięć przetrwała. Nie chodzi nam o zemstę, ale o prawdę
i o to, abyśmy mogli pomodlić się na grobach naszych rodaków.”

80. rocznica Rzezi Wołyńskiej to czas refleksji i hołdu dla wszystkich niewinnych ofiar, które straciły życie w wyniku tych okrutnych wydarzeń.

80. rocznica Rzezi Wołyńskiej

Zdjęcie 1 z 12

Translate »