Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

VII Wschowski Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych za nami!

Print Friendly, PDF & Email

11 maja 2023 roku odbył się  VII Wschowski Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Codzienność utkana z nieDOSKONAŁOŚCI” organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka we Wschowie. Powiat Wschowski reprezentował Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta oraz dyrektorzy i pracownicy jednostek powiatowych. W wydarzeniu wzięli udział również Dyrektor Oddziału Lubuskiego PFRON Andrzej Gonia i wizytator Lubuskiego Kuratorium Oświaty Joanna Chrzanowska.

Barwny korowód prowadzony głównymi ulicami Wschowy przez Zespół Mażoretek Finezja składający się m.in. z przedszkolaków, uczniów, podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Nasz Ośrodek”, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, seniorów z Dziennego Domu Senior+ oraz rodziców i mieszkańców gminy, dotarł na Rynek, gdzie punktem kulminacyjnym było wspólne wypuszczenie balonów i odśpiewanie hymnu przez uczniów SOSW we Wschowie, skomponowanego specjalnie na to wydarzenie.

Na rynku odbyły się liczne atrakcje dla uczestników przemarszu m.in.: występ mażoretek, zabawy z animatorami, układanie konstrukcji z klocków. Ponadto fotograf Adam Śliwiński zaprezentował portrety osób niepełnosprawnych, podopiecznych WTZ oraz SOSW we Wschowie.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Nasz Ośrodek” podziękowali wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do sukcesu Marszu Akceptacji. Szczególne słowa uznania skierowali do Starosty Wschowskiego, pana Andrzeja Bielawskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa, pana Konrada Antkowiaka, za wsparcie finansowe i patronat nad wydarzeniem.

VII Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych

Zdjęcie 2 z 27

Translate »