Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Nowa pracownia rachunkowości w I ZS

Print Friendly, PDF & Email

W I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie otwarto nową pracownię do rachunkowości. Koszt realizacji inwestycji wyniósł blisko 25 tys. złotych. Nowa pracownia to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w dziedzinie rachunkowości.

Remont pracowni i jej doposażenie było możliwe dzięki dofinansowaniu w kwocie 15 000 zł. ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki ze środków z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2022, a także budżetu własnego I ZS w wysokości 4 500 zł. W pracowni przygotowane jest 15 stanowisk komputerowych z wyposażeniem oraz stół konferencyjny. Pracownia jest wyposażona w projektor multimedialny i drukarkę sieciową.

W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczył także Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, który pogratulował dyrektorowi Piotrowi Wielandowi zaangażowania i kolejnej inwestycji w szkole. 

Kierunek technik rachunkowości jest jednym z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Absolwenci posiadający kwalifikacje z zakresu rachunkowości są potrzebni w niemal każdej firmie, instytucji czy organizacji. Kierunek ten otwiera wiele drzwi do różnych dziedzin zawodowych. Uczniowie w ciągu 5 lat zdobywają dwie kwalifikacje – EKA. 05 – Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych oraz EKA.07 – Prowadzenie rachunkowości.

Źródło: zw.pl

Translate »