Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Umowa na przebudowę Staroleszczyńskiej podpisana!

Print Friendly, PDF & Email

W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie odbyło się podpisanie umowy na przebudowę ulicy Staroleszczyńskiej we Wschowie, czyli drogi nr 4226F. Dotację na to zadanie Powiat Wschowski otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 064 570,00 zł. Środki te zostaną przeznaczone na przebudowę ulicy Staroleszczyńskiej. Wartość całkowita inwestycji wynosi 1 947 055,06 zł. Kwota dofinansowanie pokryje 60% kosztów kwalifikowanych o wartości 1 774 283,75 zł.

W podpisaniu umowy i oficjalnym oddaniu placu budowy uczestniczyli m.in. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Wojciech Szadel, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Andrzej Nowicki oraz przedstawiciele firmy Strabag.

Zadanie zostanie zrealizowane przez firmę Strabag, która od lat specjalizuje się w budowie i przebudowie dróg oraz innych infrastruktur drogowych. Prace przebudowy obejmą m.in. wykonanie nowej nawierzchni z masy asfaltowej, budowę nowych chodników oraz zjazdów z kostki betonowej. Ponadto planowane jest wykonanie kanalizacji deszczowej, co przyczyni się do poprawy funkcjonowania drogi.

Przebudowa ulicy Staroleszczyńskiej we Wschowie to ważna inwestycja dla mieszkańców i przedsiębiorców, szczególnie w kontekście bliskości Powiatowego Urzędu Pracy i pobliskiego marketu. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg możliwe będzie wykonanie niezbędnych prac, które pozytywnie wpłyną na jakość życia oraz na rozwój gospodarczy.

Źródło: zw.pl

Translate »