Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Zakup środków ochrony osobistej i wyposażenia dla Komendy Powiatowej PSP we Wschowie

Print Friendly, PDF & Email

W marcu 2023 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie dokonała zakupów w ramach zadania „Zakup środków ochrony osobistej i wyposażenia dla Komendy Powiatowej PSP we Wschowie”. Łączna wartość zakupionych środków ochrony osobistej i wyposażenia wyniosła 30.000 zł, które zostały sfinansowane ze środków:

  1. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w formie dotacji w wysokości 15.000 zł.
  2. Fundacji ORLEN w ramach programu „ORLEN dla strażaków” w formie darowizny w wysokości 15.000 zł.

Zadanie polegało na zakupie produktów firmy MSA, tj. 3 aparatów powietrznych nadciśnieniowych typu M1 MAX SL z automatem M1 AS wraz z 3 pokrowcami na butlę, 9 masek ochronnych typu G1 oraz 3 sygnalizatorów bezruchu Motion Scout z czujnikiem temperatury dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. Zakupione środki ochrony osobistej i wyposażenia wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracy strażaków podczas działań ratowniczo-gaśniczych, szkoleń i ćwiczeń.

Dzięki wsparciu Pani Małgorzaty Gośniowskiej-Kola – Radnej Sejmiku województwa lubuskiego oraz Pana Andrzeja Bielawskiego – Starosty Wschowskiego udało się pozyskać środki pozabudżetowe w ramach funduszu wsparcia Państwowej Straży Pożarnej, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Herbutowi – Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze za pomoc i wsparcie w realizacji powyższego zadania.

Źródło: KP PSP we Wschowie

Translate »